Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
B-c | 2017-10-03 14:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Wielki test wiedzy o Biskupcu

Olsztyn24
Plakat imprezy

Tysiąc złotych za najlepszy wynik w teście – to główna nagroda w wielkiej zabawie, jaką organizuje Biskupiec na swoje urodziny. Test odbędzie się 7 października w biskupieckim Centrum Kultury i Sportu. O godzinie 11.00 rozpocznie się część testu przeznaczona dla dzieci i młodzieży, zaś o godz. 17.00 do rywalizacji przystąpią dorośli.

Początki Biskupca związane są z osadą, która wyrosła przy zamku-strażnicy obronnej wybudowanej przez biskupa warmińskiego Henryka Sorboma. Miejski przywilej lokacyjny został wystawiony 17 października 1395 roku. Odbiorcą przywileju był zasadźca i pierwszy sołtys, niejaki Jan z Mokin. Znajomość tych faktów może okazać się cenna w sobotę, 7 października, kiedy w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu będzie można sprawdzić się w „Wielkim Teście – Co wiesz o Biskupcu?”.

Gra niczym z telewizyjnego turnieju będzie przebiegała w dwóch odsłonach: o godz. 11.00 zmierzą się dzieci i młodzież z biskupieckich szkół, o 17.00 – dorośli. Na uczestników będą czekały pytania z czterema odpowiedziami, w tym jedną prawidłową. Na odpowiedź przewidziane jest 10 sekund, jej udzielnie będzie odbywało się przy pomocy specjalnego urządzenia z czterema przyciskami. Dzięki temu w czasie gry będzie można błyskawicznie sprawdzić jak radzą sobie jej uczestnicy. Będzie to szczególnie przydatne przy zabawie dorosłych, w której oprócz indywidualnych wyników będzie można podejrzeć jak radzą sobie poszczególne grupy: kobiety, mężczyźni, mieszkańcy konkretnej ulicy, przedstawiciele określonych zawodów itd. Tu bój stoczą przedstawiciele biskupieckich firm, instytucji, sołectw i wszyscy, którzy telefonicznie zgłosili wcześniej swój udział.
R E K L A M A
banner
Są jeszcze wolne miejsca, więc organizatorzy zachęcają do sprawdzenia się. Zgłaszać można się w CKTiS w Biskupcu pod nr tel. 89 715 26 95. Emocje gwarantowane. To może być doskonała lekcja wiedzy o Biskupcu.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl