Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2017-10-04 20:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Legendy piłkarskiego Stomilu Olsztyn w Muzeum Sportu

Olsztyn24
(fot. Emil Marecki)
Z okazji Narodowego Dnia Sportu Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie zaprasza na spotkanie z piłkarzami, którzy przeszli do historii futbolu Warmii i Mazur. Gośćmi będą: Ireneusz Michałowski, Adam Zejer oraz Sylwester Czereszewski.

Kibicom piłki nożnej szerzej ww. sportowców przedstawiać nie trzeba, ale dla przypomnienia w dużym skrócie:

» Ireneusz Michałowski – dla przyjaciół i kibiców „Junior”. Sportowiec wszechstronnie uzdolniony. Piłkarz, bokser, koszykarz, tenisista stołowy. Jednak wybrał piłkę nożna, a najpiękniejsze lata kariery spędził w klubie OKS. Od ponad 26 lat jest społecznym działaczem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
R E K L A M A
banner
» Adam Zejer – pomocnik, wychowanek Stomilu Olsztyn. Występował w Zagłębiu Lubin, tureckich Besiktasie i Gaziantepsporze, niemieckim VfL Herzlake, a w sezonie 1994/1995 wrócił do I-ligowego Stomilu. Z drużyną Zagłębie Lubin zdobył tytuł Mistrza Polski. Pięciokrotnie występował w reprezentacji kraju. Obecnie jest trenerem grup młodzieżowych.

» Sylwester Czereszewski – napastnik, który swoją karierę rozpoczynał w Koronie Klewki. Wiosną sezonu 1998/99 przeniósł się do Stomilu Olsztyn, gdzie spędził 3 lata grając głównie w zespołach juniorskich. Ze Stomilem wywalczył awans do ekstraklasy. W barwach „Dumy Warmii” rozegrał w I Lidze 84 spotkania, zdobywając 17 bramek. Karierę kontynuował w stołecznej Legii, z którą zdobył puchar kraju, mistrzostwo, superpuchar i puchar ligi. Rozegrał 23 mecze w reprezentacji Polski. Strzelił 4 gole.

Spotkanie z piłkarzami odbędzie się 7 października (sobota) o godz. 12.00 w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. Hala W-S „Urania” al. Piłsudskiego 44. II piętro.

Komentarze [2]
~Tomek / 2017-10-05 10:41
Kibice i miłośnicy piłki nożnej !!! OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!
~Kibic / 2017-10-04 20:56
Ciekawe, trzeba przyjść...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl