Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep | 2017-10-13 17:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień otwarty zakończył obchody 15-lecia ZPE

Olsztyn24
Dzień otwarty w ZPE w Olsztynie (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W czwartek (12.10) Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie otworzył się przed zwiedzającymi. Każdy zainteresowany mógł zobaczyć, jak nauczyciele i terapeuci pracują z dziećmi z niepełnosprawnościami. W ten sposób szkoła podsumowała tegoroczne obchody swojego 15-lecia.

Pokaz doświadczeń chemicznych, fragmenty terapii sztuką, zabawy matematyczne i z językiem angielskim. Pokaz nowoczesnych technologii stosowanych w logopedii, przygotowywanie kanapek według instrukcji obrazkowych i zabawa w klimatycznej sali doświadczania świata. To tylko niewielka część atrakcji, jakie zafundowali zwiedzającym nauczyciele i pracownicy ZPE z okazji dnia otwartego.

Przyjść mógł każdy, kogo interesuje codzienna praca z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami. Przeważali rodzice uczniów, wyraźnie zainteresowani prezentowanymi metodami terapii. Niektórzy odważyli się usiąść na wózku inwalidzkim i sprawdzić samemu, jak trudno poruszać się w ten sposób. Wszystkim smakowały ciastka i naleśniki z warzywami przygotowane przez najstarszych uczniów.
R E K L A M A
banner
- Dzień otwarty był podsumowaniem obchodów 15-lecia szkoły. Chcieliśmy podzielić się z mieszkańcami Olsztyna naszą historią, doświadczeniem, pokazać codzienną pracę pedagogów dzieci z niepełnosprawnościami - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. - Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. Zapraszamy ponownie, bo podobne inicjatywy będziemy organizować także w przyszłości.

Obchody 15-lecia szkoły trwały od wiosny. Odbył się m.in. wyjątkowy wernisaż prac uczniów i przyjaciół szkoły, a szkolny Integracyjny Teatr Tańca AUTentYcZni My wystąpił na dużej scenie Teatru im. Jaracza. Dzień otwarty pod roboczym tytułem  Nauka, zabawa i... magia„ zakończył cykl wydarzeń.

Organizację koordynowały nauczycielki Magdalena Zbróg i Anna Giczewska. Udział wzięli nauczyciele z całego ZPE: Izabela Mierzejek, Renata Kowalska, Ewelina Artemniak, Elżbieta Andrulonis, Agnieszka Nowokuńska, Barbara Zenik, Michał Śliwiński, Anna Góra, Ewa Pietrzykowska, Anna Raś, Katarzyna Ścisło, Magda Jaroszewska, Katarzyna Pierini - Szulc, Aleksandra Pajewska, Dorota Giak, Ada Piłat, Izabela Zaborowska, Lucyna Kulawczuk, Nina Zając, Olga Joniec, Lucyna Grabkowska, Monika Borejko - Szafran, Iwona Karch, Krystyna Kowalczyk i Elżbieta Karpowicz.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl