Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Lech Wąsowski | 2017-10-13 23:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Szkoła Podstawowa nr 14 odwiedziła Warszawę

Olsztyn24
SP 14 w Warszawie (fot. L. Wąsowski) | Więcej zdjęć »
W czwartek (12.10) klasa II a (gimnazjalna) ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie już o piątej rano spotkała się z wychowawczynią Magdaleną Rzodkiewicz i opiekunem Lechem Wąsowskim na Dworcu Zachodnim. Celem tego spotkania był wyjazd do Warszawy. To właśnie tam mieliśmy zrealizować bardzo bogaty program. Po długiej podróży na dworcu Warszawa Centralna zrobiliśmy sobie chwilę przerwy na drobny śniadaniowy posiłek i rozprostowanie kości.

Pierwszym punktem, do którego dotarliśmy, był budynek British Council. Tu mieliśmy przedpołudniowe spotkanie z językiem angielskim. Cały czas mówiono do nas w tym języku. Pierwszymi zajęciami był test z języka angielskiego, który składał się z dwóch części. W pierwszej sprawdzano znajomość słownictwa i gramatyki oraz czytanie ze zrozumieniem. Każdy siedział przy swoim imiennym komputerze i rozwiązywał zadania na własne konto. Druga część testu to zajęcia ze słuchania. Tu trzeba było odsłuchać przygotowany materiał i odpowiedzieć na zadane pytania. Po tym wyczerpującym zadaniu mieliśmy przerwę na lunch. Poczęstowano nas smacznymi kanapkami i wodą mineralną.

Przed kolejnymi warsztatami rozdano wyniki przeprowadzonego wcześniej testu. Okazało się, że młodzież wypadła całkiem nieźle, a najlepszy wynik uzyskała Dobrosława Baworowska, która w tym dniu została królową języka angielskiego. Każdy uczestnik otrzymał wydruk ze swoimi wynikami na pięknym certyfikacie. Rozdawaniu wyników towarzyszyły duże emocje, ponieważ najlepsze osoby miały otrzymać oceny celujące.
R E K L A M A
banner
Kolejne warsztaty, prowadzone również w języku angielskim, dotyczyły „Władcy pierścieni”. Tu trzeba było wymienić głównych bohaterów, dopasować do nich odpowiednie cechy, rozwiązać test IQ. Najwięcej zaangażowania wzbudziło zadanie, gdzie trzeba było ułożyć scenkę i zaprezentować ją w języku angielskim. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał kolejny certyfikat.

Po tak dużej dawce języka, którego uczy wychowawczyni tej klasy, nastąpił czas na drugiego opiekuna, który uczy wychowania fizycznego. Udaliśmy się na spacer po Warszawie. Przeszliśmy przez dzielnicę ambasad i zobaczyliśmy piękne klomby kwiatowe wzdłuż kameralnych uliczek. Zaszliśmy do Parku Ujazdowskiego, gdzie zobaczyliśmy pomnik Ignacego Jana Paderewskiego i piękny stawek, w którym odbijały się jesienne, kolorowe drzewa.

Kolejnym punktem były Łazienki Królewskie, a w nich następne pomniki: Henryka Sienkiewicza i Fryderyka Chopina. Tu również zetknęliśmy się z pięknymi jesiennymi kolorami. Dotarliśmy urokliwymi ścieżkami do Pałacu na Wyspie. Tu spotkała nas niespodzianka. Zobaczyliśmy zwierzęta całkiem niebojące się ludzi: pawie, wiewiórki i gołębie. Przy wyjściu z parku natknęliśmy się na pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

Od tego momentu ruszyliśmy już w drogę powrotną. Uczniowie dostali czas wolny w galerii Złote Tarasy, gdzie mogli zapoznać się z bogatą ofertą sklepików i sklepów. Po tej atrakcji czekała nas kolejna. Był to taras widokowy na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. To niezapomniane wrażenie wysokości i pięknie oświetlonego miasta.

Po tych wszystkich atrakcjach z wieloma emocjami i niezapomnianymi widokami, choć lekko zmęczeni wróciliśmy do Olsztyna, gdzie przed godziną dwudziestą trzecią uczniowie padli w ramiona stęsknionych rodziców.

Lech Wąsowski


Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~wujek / 2017-10-14 18:08
Szkoła odwiedziła Warszawę, Urząd Wojewódzki poleciał za granice, Uniwersytet pojechał do Pragi?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl