Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Katarzyna Rynko | 2017-10-16 21:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomagali Olivierowi, teraz będą pomagać Juliannie

Olsztyn24
Dawniej Gimnazjum nr 5, teraz Szkoła Podstawowa nr 14 będzie pomagać małym Madagaskarczykom | Więcej zdjęć »
Nieistniejące już Gimnazjum nr 5 w Olsztynie kilka lat temu nawiązało kontakt z Fundacją Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru niosącą pomoc ubogim dzieciom mieszkającym na tej wyspie w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Dzisiaj, gdy miejsce gimnazjum zajęła Szkoła Podstawowa nr 14 współpraca jest kontynuowana. W ostatnich dniach na Madagaskar popłynął kolejny przelew 600 złotych dla Oliviera.

Przez cztery lata gimnazjaliści z Olsztyna zbierali pieniądze, które pozwoliły wykształcić ich rówieśnika z Madagaskaru - Oliviera Ranaivosona. Dzięki zbiórkom podopieczny gimnazjalistów z Olsztyna,  miał książki, przybory szkolne, a także ciepłe posiłki. Olivier dotarł do ostatniej klasy w liceum na Madagaskarze i przygotowuje się do matury.

W tej sytuacji Fundacja Ankizy Gasy zaproponowała, by zbierane w przyszłości przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 pieniądze przeznaczać na pomoc małej Juliannie, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Propozycja została przyjęta. Kolejne zbiórki przeznaczone więc będą na wykształcenie tej sympatycznej sześciolatki z Madagaskaru.
R E K L A M A
banner
Marie Julianna Emma urodziła się w 2011 roku. Ma jedną młodszą siostrę. Ich tata jest stróżem nocnym w fabryce odzieży, a mama sprzedaje warzywa w lokalnym markecie. Ich zarobki nie zapewniają rodzinie wystarczających środków do życia i edukacja dzieci jest przez to praktycznie niemożliwa. Rodzicom zależy na wykształceniu córek. Julianna jest pierwszą w rodzinie, która ma szansę się uczyć. Rodzina zwróciła się o pomoc do Fundacji Dzieci Madagaskaru.

W tym roku szkolnym Julianna rozpoczęła naukę w drugiej klasie. Na Madagaskarze szkoła podstawowa trwa 5 lat, gimnazjum 4 lata, a liceum 3 lata. Mała Julianna bardzo lubi szkołę i sama chciałaby zostać nauczycielką jak dorośnie. Mamy nadzieję, że wspólnie pomożemy jej zdobyć edukację, na którą zasługuje jak każde dziecko na świecie.

Wnoszona przez Szkołę Podstawową nr 14 w Olsztynie roczna opłata w wysokości 600 zł zapewni Juliannie wszelkie opłaty szkolne, wyprawkę szkolną oraz codzienny obiad w stołówce szkolnej.

Katarzyna Rynko

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl