Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JM | 2017-10-19 11:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Jakie niezwykłe artefakty można odnaleźć w Olsztynie?

Olsztyn24
Uczestnicy projektu „Zakręcony (w) Olsztyn” | Więcej zdjęć »
Już po raz drugi w sobotę (14.10) odbyły się warsztaty w ramach projektu grantowego „Zakręcony (w) Olsztyn”. Uczestnicy – przedszkolaki i uczniowie olsztyńskich szkół podstawowych, spotkali się w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie.

Zajęcia rozpoczęły się od działań plastycznych prowadzonych przez Ewę Letki. Pod okiem instruktorki oraz wolontariuszy, uczniów XI LO i SP 33 w Olsztynie, dzieci wykonały ozdoby metodą decoupage i malowały kubki ceramiczne.

Następnie maluchy wraz z wolontariuszami i rodzicami udali się do Muzeum Nowoczesności w Olsztynie, gdzie zwiedzali obiekt pod opieką regionalisty Rafała Bętkowskiego. Poznano nie tylko historię Olsztyna na podstawie zgromadzonych zdjęć i artefaktów, ale i rozwiązywano zagadki dotyczące miasta. Dzieci w specjalnych okularach podziwiały obrazy w trójwymiarze i wykonały stylizowane na początek XX wieku zdjęcia w przebraniach i kapeluszach na tle olsztyńskiego ratusza.
R E K L A M A
banner
Po powrocie do XI LO w Olsztynie odbyły się dalsze działania plastyczne i układanie puzzli, a na koniec na wszystkich czekał ciepły poczęstunek, tym razem pizza. Gości przyjął w progach swojej szkoły dyrektor XI LO Janusz Krzysztof Rączkiewicz.

Zajęcia w ramach projektu grantowego są dla uczestników bezpłatne. Działania organizowane są w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Koordynatorem merytorycznym projektu jest Joanna Mieszczyńska, nauczycielka historii SP 33 w Olsztynie, ambasador Muzeum POLIN, a koordynatorem organizacyjnym projektu Ewa Mieszczyńska, nauczycielka historii XI LO w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl