Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-22 20:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert „W hołdzie Mikołajowi Kopernikowi” odbył się w olsztyńskim zamku

Olsztyn24
Wykonawcy niedzielnego koncertu | Więcej zdjęć »
Pieśni i utwory instrumentalne z współczesnej Mikołajowi Kopernikowi epoki renesansu, ale również utwory z ostatnich dziesięcioleci można było usłyszeć w niedzielne (22.10) popołudnie w olsztyńskim zamku. W salach kopernikowskich odbył się bowiem zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Olsztynie koncert z cyklu „W hołdzie Mikołajowi Kopernikowi”. Przed publicznością wystąpił chór „Pasjonata” ze Świętajna pod dyrekcją Joanny Gawryszewskiej oraz zespół instrumentalny SAKS ze Szczytna prowadzony przez Aleksandra Tomaszczyka.

- To drugi koncert z cyklu „W hołdzie Mikołajowi Kopernikowi” - mówi Barbara Rytwińska, prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PZCHiO. - Pierwszy odbył się w tym samym miejscu w kwietniu br. Wówczas artyści zaprezentowali „Rapsodię Kopernikowską” skomponowaną przez Lucjana Marzewskiego w 2010 roku, kiedy to Olsztyn żegnał odnalezione we Fromborku szczątki Mikołaja Kopernika.

Jak mówi Barbara Rytwińska, cykl koncertów „W hołdzie Mikołajowi Kopernikowi” ma przybliżać słuchaczom muzykę renesansu, ale także utwory poświęcone wielkiemu astronomowi.

- Mikołaj Kopernik zyskał swoje miejsce w twórczości muzycznej, jak chociażby we wspomnianej „Rapsodii Kopernikowskiej” - mówi prezes Rytwińska. - Chcemy te utwory przybliżyć publiczności. Co dla nas ważne, to również to, że tej muzyki można wysłuchać w salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku, czyli w domu Mikołaja Kopernika. A do udziału w koncertach zapraszamy wykonawców, którzy pochodzą z miejscowości lokowanych przez Kopernika.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsi wykonawcy przed koncertem mieli możliwość zwiedzenia olsztyńskiego zamku.

Wspomnieć też należy, że kierujący zespołem SAKS Aleksander Tomaszczyk został na zamku wyróżniony Brązową Odznaką Honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Więcej o dzisiejszym koncercie na naszych zdjęciach i filmach.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Koncert „W hołdzie Mikołajowi Kopernikowi” w Zamku Kapituły Warmińskiej

22-10-2017

image galeria
Koncert chóru „Pasjonata” ze Świętajna

22-10-2017

image galeria
Koncert zespołu muzycznego „SAKS” ze Szczytna

23-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl