Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-11-07 18:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejne środki dla strażaków z powiatu

Olsztyn24
Nowoczesny sprzęt jest strażakom niezbędny (fot. archiwum)
Powiat Olsztyński przeznaczył na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej 65 tys. złotych. Dotację otrzymają druhowie ochotnicy z Bredynek, Dobrego Miasta, Olsztynka i Waplewa.

- Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wnioskowały o środki na doposażenie w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia działań ratowniczych. OSP z Bredynek, Dobrego Miasta i Olsztynka z dotacji powiatu kupią pneumatyczne skokochrony, które znacząco usprawniają działania ewakuacyjne w trakcie akcji gaśniczych, szczególnie z wyższych kondygnacji budynków i w sytuacji utrudnionego dostępu samochodu specjalnego z drabiną lub podnośnikiem. Taki sprzęt podniesie też poziom zabezpieczenia samych strażaków pracujących na wysokości. Szybsze podjęcie akcji ratowniczo-gaśniczej to jednocześnie zmniejszenie emisji gazów do środowiska, a właśnie o to nam chodzi, by wesprzeć takie zadanie, które zwiększy potencjał ratowniczy OSP, a co za tym idzie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, a jednocześnie będzie miało dobry wpływ na ochronę przyrody – wyjaśnia starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Na zakup skokochronów jednostki otrzymają po 20 tys. zł. Dotację w wysokości 5 tys. zł otrzyma z kolei OSP w Waplewie, która wnioskowała o środki na zakup wentylatora oddymiającego. Sprzęt pozwoli na oddymienie pomieszczeń i dotarcie wody bezpośrednio do ogniska pożaru. Szybsze zlokalizowanie źródła ognia skraca czas jego gaszenia, a przez to zmniejsza emisję szkodliwych substancji do środowiska.
R E K L A M A
banner
Wszystkie wnioski złożone do powiatu otrzymały pozytywną opinię Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl