Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anetta Socha | 2017-11-14 17:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 14

Olsztyn24
Święto Niepodległości w SP 14 (fot. archiw. SP 14) | Więcej zdjęć »
Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie co roku obchodzi uroczyście Święto Niepodległości. W 99. rocznicę odzyskania niepodległości cała społeczność szkoły spotkała się na apelu, w czasie którego wysłuchaliśmy koncertu polskiej pieśni patriotycznej.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 13 listopada. Pieśni i piosenki wykonał chór szkolny pod kierownictwem niezastąpionej Hanny Borys. Spotkanie rozpoczęło wysłuchanie w postawie na baczność Roty. O każdej piosence, jej znaczeniu, historii, informowali uczniowie prowadzący spotkanie - Karolina Kucka i Łukasz Drozdowski. Uczestnicy uroczystości Wysłuchali pięknego wykonania piosenek My, pierwsza brygada, O mój rozmarynie, Szara piechota. Były też te powstałe w bliższych nam czasach, a więc Biały krzyż, Mury i Przeżyj to sam.

Słuchając piosenek, można było oglądać prezentację historycznych zdjęć opowiadających o polskiej historii. Prezentacja powstała dzięki Ewie Marciszewskiej, która zadbała o organizację całej uroczystości i zrobiła to jak zwykle perfekcyjnie.
R E K L A M A
banner
W tym roku szkolnym po raz pierwszy na uroczystości byli obecni, w pierwszych rzędach, uczniowie klasy pierwszej. Trzeba przyznać, że pierwszaki pięknie się ubrały i bardzo porządnie zachowywały. O Święcie Niepodległości przypominały też dekoracje i kotyliony wpięte w stroje chórzystek i uczniów obsługujących spotkanie.

Anetta Socha


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl