Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-26 16:45 | Rozmiar tekstu: A A A
Planszówki na zamku

Wielki dzień Szalonego Krasnoluda

Olsztyn24
Planszówki w muzeum | Więcej zdjęć »
Raz w roku, jesienią, Muzeum Warmii i Mazur oraz Akademicki Klub Miłośników Fantastyki „Olifant” zapraszają do olsztyńskiego zamku miłośników gier planszowych. Dzisiaj (26.11) odbyło się już piąte takie spotkanie. Do grona organizatorów po raz pierwszy dołączyła Fundacja Szlony Krasnolud, która m.in. promuje gry „bez prądu”.

- To dla nas wielki dzień - mówi Monika Wysocka-Kawa, prezes Fundacji Szalony Krasnolud. - Nasza fundacja wydała w tym roku dwie gry planszowe. Jedna to „Leśna przygoda”, a druga to „Budowniczowie zamku w Olsztynie”. Dzisiaj te gry pokazujemy i udostępniamy po raz pierwszy!

Gry zostały wydane w oparciu o dwie dotacje. „Leśna przygoda” była dotowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, dziewięć nadleśnictw i Radę Rodziców z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lutrach, której uczniowie tę grę wymyślili. Wydanie gry „Budowniczowie zamku w Olsztynie” dofinansowało Muzeum  Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”, a także zarząd województwa warmińsko-mazurskiego. Partnerami projektu były też: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Miejska Informacja Turystyczna w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
- Wielkie podziękowania należą się dr. Sebastianowi Mierzyńskiemu z Muzeum Warmii i Mazur, który był koordynatorem prac nad grą „Budowniczowie zamku w Olsztynie” i dbał o to, by wszystkie pytania w grze były o olsztyńskim zamku, z zamkiem, w zamku - mówi prezes Wysocka-Kawa.

Swój udział w wydaniu gry poświęconej zamkowi ma również nasza redakcja. W grze wykorzystano zdjęcia, które wykonał fotoreporter Olsztyn24.

Gra „Leśna przygoda” została wydana w nakładzie 400 egzemplarzy, zaś „Budowniczych zamku w Olsztynie” wydano w 800 egzemplarzach. Gier nie będzie można kupić.

- To są wyłącznie gry do rozdysponowania wśród szkół i instytucji, z którymi współpracujemy - tłumaczy Monika Wysocka-Kawa. - Tam będą mogły być wykorzystane do edukacji ekologicznej i historycznej, czy też jako nagrody w różnego rodzaju konkursach.

Oczywiście w obie gry będzie można zagrać w licznych turniejach gier planszowych, których organizatorem jest Fundacja Szalony Krasnolud.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Planszówki na zamku 2017

26-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl