Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-28 13:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Bibliotekarze z WBP nagrodzili laureatów konkursu „Moje korzenie, czyli skąd jestem”

Olsztyn24
I nagrodę odbiera Kinga Nowińska | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie ogłoszono dzisiaj (28.11) wyniki drugiej edycji konkursu multimedialnego dla młodzieży z województwa warmińsko-mazurskiego pod hasłem „Moje korzenie, czyli skąd jestem”. Nagrodę główną zdobyła Kinga Nowińska z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Lidzbarku w pow. działdowskim.

Pierwszą edycję konkursu pod hasłem „Moje korzenie, czyli skąd pochodzę” bibliotekarze z WBP w Olsztynie zorganizowali w 2015 roku. Zachęceni sukcesem tamtego konkursu, postanowili zorganizować jego drugą edycję. Konkurs został ogłoszony w czerwcu tego roku.

- Chcieliśmy zachęcić młodzież w wieku 15-19 lat, żeby zaprezentowała, z wykorzystaniem wszystkich swoich technologicznych umiejętności, których mają przecież bardzo dużo, skąd pochodzi, jakie są jej korzenie. Należało nakręcić film, zrobić prezentację multimedialną, albo przygotować wywiad, nagranie - wszystkie techniki multimedialne były dozwolone - wyjaśnia odpowiedzialna za konkurs Anita Romulewicz z WBP w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Na konkurs napłynęło 16 prac. Ich oceną zajęło się czteroosobowe jury w składzie: Izabela Lewandowska (UWM), Anna Żeglińska (UWM), Maria Bieniek (UWM) oraz Iwona Jóźwiak (ODN w Olsztynie).

Jurorki postanowiły I nagrodę przyznać Kindze Nowińskiej, uczennicy Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku. O przygotowanej przez Kingę filmowej prezentacji jury napisało: „Praca bardzo dojrzała, merytorycznie uzasadniona, starannie wykonana, w formie prezentacji multimedialnej z czytanym komentarzem. Na uwagę zasługuje rozpoczęcie od tożsamości miejsca, poprzez genealogię, kończąc na współczesnych tradycjach kultywowanych w rodzinie. Estetyka pracy bardzo wysoka, wzbogacona przez schematy, fotografie archiwalne i współczesne. Ważnym walorem jest także aspekt dydaktyczny i wychowawczy, który wybrzmiewa z tej pracy”. Nagrodą był tablet Apple.

Jury postanowiło też przyznać dwa wyróżnienia:

» Natalii Smut z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świątkach w pow. olsztyńskim,
» Marlenie Piwowarczyk - uczennicy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Baniach Mazurskich.

Wyróżnione autorki konkursowych prac wyjechały dzisiaj z Olsztyna wzbogacone o tablety Samsung.

Zwycięskie prace można zobaczyć na stronie http://www.wbp.olsztyn.pl/korzenie2/index.php?menu=laureaci

Publiczna zapowiada kolejne edycje konkursu, które będą organizowane co dwa lata.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Rozstrzygnięcie 2. edycji konkursu multimedialnego w WBP w Olsztynie

28-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl