Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-29 17:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Wielki bal andrzejkowy w Szkole Policealnej im. Prof. Religi

Olsztyn24
Bal andrzejkowy w Szkole Policealnej im. Prof Religi | Więcej zdjęć »
Bal andrzejkowy dla osób niepełnosprawnych zorganizowali dzisiaj (29.11) uczniowie i nauczyciele Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi. W sali sportowej olsztyńskiego „Medyka” bawiło się ponad 100 osób, z którymi los nie obszedł się zbyt łaskawie.

- To już taka tradycja, że zapraszamy na bal andrzejkowy podopiecznych domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej - mówi Jolanta Kłoczewska, dyrektor szkoły. - Terapeuci z kierunku terapia zajęciowa pozyskują sponsorów, przygotowują salę, kanapki, ciasto, organizują konkursy i andrzejkowe wróżby.

Bale w „Medyku” organizuje się nie tylko po to, by dać odrobinę radości osobom niepełnosprawnym. Bardzo ważny jest też cel edukacyjny.
R E K L A M A
banner
- My przygotowujemy uczniów kierunku terapia zajęciowa do pracy zawodowej, musimy więc ich nauczyć również organizacji dużej imprezy - mówi dyrektor Kłoczewska. - W związku z tym, już w szkole przyszli terapeuci mają możliwość przekonania się, czy będą potrafili pozyskać sponsorów, już w szkole ćwiczą logistyczne przygotowanie takiej imprezy. Oni to muszą przeżyć na „własnym grzbiecie”, bo to najlepiej pozostaje w pamięci. I każdego roku, a w tym szczególnie, uczniowie nas zaskakują swoimi pomysłami i efektami działań. Dzisiaj od samego rana młodzież z wielkim zaangażowaniem dekorowała salę, sprawdzała sprzęt nagłaśniający, przygotowywała kanapki i ciasto. Wyjątkowo mocno się przyłożyli. Patrzyłam na to z wielką radością!

W organizację balu zaangażowani byli nie tylko przyszli terapeuci. Zajęcie mieli też uczniowie zdobywający wykształcenie na kierunku technik usług kosmetycznych (malowanie buziek cieszyło się wielkim powodzeniem wśród uczestników balu) oraz kierunku masażysta, którzy czuwali, by wykonać masaż tym z balujących, którym nogi, ręce czy kręgosłup odmówią posłuszeństwa. W organizację balu zaangażowali się również absolwenci szkoły, wśród których byli ratownicy medyczni czuwający nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz terapeuci, wpomagający młodszych kolegów na parkiecie.

Tegoroczny bal w „Medyku” miał numer 10. W tej jubileuszowej więc imprezie udział wzięli podopieczni domów pomocy społecznej w Grazymach i Jezioranach oraz Domu Opieki „Mój Dom na Sielskiej” w Olsztynie, a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Bal Andrzejkowy w Szkole Policealnej im. Prof. Religi w Olsztynie

29-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl