Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-12-01 15:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaprezentował nowe logo

Olsztyn24
Prezentacja nowego logo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (1.12) weszło w życie zarządzenie rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego o nowym logo uczelni. Obowiązujący od dzisiaj nowy znak towarowy uczelni, przyczyny zmiany logo i okoliczności wyboru nowego znaku graficznego uniwersytetu przedstawił dziennikarzom prorektor UWM ds. kształcenia i studentów prof. Jerzy Przyborowski.

- Jakiś czas temu ogłosiliśmy ogólnopolski konkurs na logo uniwersytetu, na który zgłoszono 123 projekty - poinformował prof. Przyborowski. - Do oceny projektów powołaliśmy komisję, w skład której wchodzili - oprócz przedstawicieli naszej uczelni - eksperci, profesorowie tytularni, plastycy, graficy, którzy reprezentują uznane ośrodki naukowe. Nasza idea była taka, żeby to przede wszystkim eksperci zadecydowali o wyborze nowego logo.

Autorem zwycięskiej propozycji jest Piotr Felszyński, architekt grafik o uznanym dorobku, laureat wielu konkursów. Felszyński jest m.in. autorem logo Zelmera, logo Fundacji Fundusz Współpracy, logo stowarzyszenia Klimatologów Polskich. Stworzył też wzór legitymacji osoby niepełnosprawnej, plakat „60 lat ONZ” czy plakat i znaki identyfikacyjne 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Jak dowodził prof. Przyborowski, logo jest powiązane z regionem Warmii i Mazur chociażby przez użyte w znaku kolory: zielony i niebieski, mające odwoływać się do kolorów charakterystycznych dla naszego regionu lasów i jezior.

- To nowoczesny znak oparty na symbolach wpisujących się w obecne trendy budowania znaków graficznych, reprezentujący poszczególne jednostki, które weszły w skład Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego -
powiedział prorektor. - Ten znak jest nie tylko nowoczesny, ale pozwala w wyraźny sposób identyfikować uniwersytet wśród znaków innych podmiotów. Na podstawie tego znaku będziemy pracowali nad zbudowaniem księgi znaków.
R E K L A M A
banner
Podczas prezentacji padło pytanie o przyczyny zmiany logo uczelni.

- Uniwersytet musiał zmienić logo, bo prawo do używania logo, ale także godła UWM, sztandaru, insygniów rektorskich zostało nam wypowiedziane przez ich autora pana Piotra Obarka. Do końca 2018 roku wszystkie te znaki i insygnia powinniśmy wymienić - odpowiedział Jerzy Przyborowski. - Ale też od dłuższego czasu myśleliśmy, żeby logo zmienić, bo było ono bardzo niefunkcjonalne. Nowe logo jest przede wszystkim skalowalne. To bardzo duża zaleta tego znaku, ponieważ można go umieszczać praktycznie na każdym materiale z odpowiednią widocznością. Mamy też do wyboru więcej pól eksploatacji. Możemy stosować sam sygnet, bez napisów, możemy zmieniać te napisy, stawiać je po różnych stronach sygnetu. Nowe logo jest więc dużo wygodniejsze do stosowania. To poprzednie sprawiało nam ogromne trudności techniczne. Kolejna rzecz to 20-lecie uniwersytetu. Niebawem będziemy wchodzić w 20. rok funkcjonowania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jest to więc dobra okazja, żeby w ten jubileusz wejść z nowym znakiem.

Więcej o przebiegu i treściach przekazanych podczas dzisiejszej konferencji prasowej w naszej wideorelacji z tego wydarzenia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [7]
~wot / 2017-12-04 10:08
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski, a nie Mazursko - Warmiński, jak sugerują "ptaszki" w dolnym rzędzie logo!
~Band / 2017-12-03 21:42
Beznadziejne. Trudne do skojarzenia z Uniwersytetem i nieczytelne dla osób spoza Olsztyna.
~Tom / 2017-12-03 17:20
Porazka-ale to moje zdanie.Tylko zeby sie pozniej nie okazalo ,ze jakis krytyk swoje dopowie i wyjdzie ,ze krol jest nagi.Bo komisji sie podoba-a reszta i tak przytaknie
~ / 2017-12-03 16:53
to dla osob myslacych inaczej brawo
~wot / 2017-12-02 23:07
Podobne logo widziałem na drzwiach do toalety.
~student / 2017-12-02 21:14
Zdecydowanie Nie!
~ / 2017-12-01 23:04
Logo nietuzinkowe i nowoczesne. Pasującego do młodego uniwersytetu.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. nowego logo UWM

01-12-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl