Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-12-12 16:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Tony żywności dla potrzebujących

Olsztyn24
Zebrano blisko 44,5 tony żywności (fot. BŻ)
Prawie 44,5 tony jedzenia zebrał Bank Żywności w Olsztynie podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności na Warmii i Mazurach. Teraz produkty trafią do organizacji w regionie, skąd zostaną przekazane potrzebującym. Akcja odbyła się w weekend 1-3 grudnia.

Około 250 sklepów w regionie (w tym 27 w Olsztynie), 42 miejscowości, prawie 4 tysiące wolontariuszy i niemal 44,5 tony żywności - to liczby, które pokazują, jak wyglądała Świąteczna Zbiórka Żywności w regionie.

Mieszkańcy jak zwykle okazali się hojni i nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących. Przez trzy dni zbiórki do magazynów Banku Żywności w Olsztynie trafiły takie produkty jak: mąka, cukier, olej, słodycze ale również makarony, konserwy, kasze, ryż, kawa, herbata, płatki śniadaniowe oraz przetwory z warzyw i owoców.
R E K L A M A
banner
Zebrana żywność trafi teraz do organizacji z regionu zajmujących się pomocą społeczną: m.in. do rodzin wielodzietnych, jadłodajni, świetlic środowiskowych, noclegowni i domów dla bezdomnych, fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci, placówek opiekuńczo-wychowawczych, hospicjów czy ośrodków wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci.

- Nie ma dnia, abyśmy nie odbierali telefonów z prośbą o wsparcie żywnościowe przed Bożym Narodzeniem - mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie - Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby te święta były dla potrzebujących radosne i pełne smaku. Takie było hasło przewodnie zbiórki  - „Dodaj świętom smaku”. Dziś wiemy, że mieszkańcy regionu będą mieli w tym swój udział.

Tegoroczna Zbiórka była realizowana przy wsparciu samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Olsztyńskiego oraz w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl