Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-12-19 17:29 | Rozmiar tekstu: A A A

W sobotę Biskupiec bawił się na świątecznym jarmarku

Olsztyn24
IX Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow w Biskupcu (fot. archiw. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (16.12) w Biskupcu odbył się IX Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow. Szczególny, bo niekomercyjny i prawdziwie łączący mieszkańców miasta i gminy.

Jarmark zaczął się przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową i wybierano najładniej ubrane w ręcznie wykonane, ekologiczne ozdoby drzewko. Prace szkół, wśród których ta z Węgoja okazała się najlepsza, tak przypadły jurorom do gustu, że postanowiono poszerzyć regulaminowe zapisy i dodatkowo nagrodzić wszystkie biorące w konkursie szkoły.

Na Placu Wolności powstała żywa szopka, w tym roku przygotowana przez sołectwo Stanclewo. Można było spotkać św. Mikołaja i jego pomocników, robić sobie zdjęcia w specjalnej ramce albo w mikołajowych saniach. Przez cały czas działały stoiska przygotowane przez mieszkańców poszczególnych wsi z terenu gminy, szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, grupy wolontariuszy. Można tu było kupić domowe przysmaki na wigilijny stół, ręcznie wykonane dekoracje, niepowtarzalne upominki.
R E K L A M A
banner
Niekomercyjny wymiar biskupieckiego jarmarku to także koncert piosenek świątecznych i kolęd. Na scenie zaprezentowały się chóry i soliści ze szkół i przedszkoli, ale usłyszeliśmy też śpiewających seniorów, lekarzy ze szpitala powiatowego, zespoły wiejskie, występ Ochotniczych Hufców Pracy i biskupieckich morsów.

– W tym roku namówiłem do śpiewania także swoich pracowników. Dołączyła do nas także starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. Chcieliśmy pokazać, że urzędnicy potrafią się bawić i przeżywać wspólnie atmosferę zbliżających się świąt. A czy pokazaliśmy czy umiemy śpiewać? O to należałoby spytać publiczność – mówił burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Tegoroczny Warmiński Jarmark Świąteczny w Biskupcu to także niezwykłe iluminacje. Oprócz włączonych uroczyście o godzinie 16. bożonarodzeniowych świateł, godzinę później wystąpił Teatr Tańca i Ognia Transfuzja wraz z przyjaciółmi, młodszymi działającymi na terenie gminy tego typu grupami. Ich pokaz zachwycił wszystkich, a świąteczna oprawa muzyczna, rozdane na finał sztuczne ognie sprawiły, że wszyscy poczuli ciepło bożonarodzeniowych świąt.

Jarmark zakończy występ Studia Wokalnego „Sukces” działającego w Biskupcu pod kierunkiem byłej Alibabki – Agaty Dowhań. Autorskie aranżacje i wizualna oprawa zespołu były mocnym punktem kończącym przedświąteczne spotkanie mieszkańców gminy.

- Dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób brali udział w naszym świątecznym jarmarku w Biskupcu. Cieszę się, że znów mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pobyć razem. Dziękuję za ten wspólnie spędzony czas – mówił po jarmarku burmistrz Biskupca.

Organizatorami jarmarku byli burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski i starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~Oksana / 2017-12-20 09:22
Jarmark byłby fajniejszy bez polityków. Czy ten cały PSL naprawdę myśli, że jest tak fantastyczny, że aż chcemy ich oglądać w okresie świąt. Dla mnie to był przedwyborczy samorządowy pokaz PSL.
~Czytelnik / 2017-12-19 18:20
To nie był festyn świąteczny, to był festyn przedwyborczy PSL. Żenada
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl