Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-12-14 10:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Jarmark w duchu Cittaslow

Olsztyn24
Jarmark świąteczny w Biskupcu (fot. archiw. UM Biskupiec - wszystko) | Więcej zdjęć »
W sobotę (16.12) w Biskupcu odbędzie się Jarmark świąteczny. Inny od wszystkich, bo niekomercyjny, oparty prawie w stu procentach na lokalnych twórcach i ich talentach.

IX Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow rozpocznie się o godz. 14. przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy. Potem będzie już można podziwiać żywą szopkę bożonarodzeniową, spotkać św. Mikołaja i jego pomocników, robić sobie zdjęcia w specjalnej ramce albo w mikołajowych saniach.

Stałym punktem jarmarków w Biskupcu jest kiermasz wyrobów przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych wsi z terenu gminy, szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, grup wolontariuszy. Będzie można tu kupić domowe przysmaki na wigilijny stół, ręcznie wykonane dekoracje, niepowtarzalne upominki.
R E K L A M A
banner
– To dla nas bardzo ważne, że dochód z jarmarku nasi poszczególni wystawcy wykorzystują potem na własne potrzeby. Wspieramy w ten sposób np. nasz oddział Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, nasze szkoły, wolontariuszy dbających o bezdomne zwierzęta, wspomagamy fundusze poszczególnych wsi – mówi burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Niekomercyjny wymiar biskupieckiego Jarmarku to także koncert piosenek świątecznych i kolęd. Na scenie prezentują się wtedy chóry tworzone często wyłącznie na tę okazję. Oprócz popisów przedszkolaków i uczniów usłyszeć będzie też można śpiewających seniorów, lekarzy ze szpitala powiatowego, zespoły wiejskie, występ Ochotniczych Hufców Pracy i biskupieckich morsów.

– W tym roku namówiłem do śpiewania także swoich pracowników. Zapraszam do posłuchania kolędy w wykonaniu urzędników i burmistrza, ale ostrzegam, że dla melomanów może być to doświadczenie wstrząsające – śmieje się Kamil Kozłowski.

Tegoroczny Jarmark Świąteczny w Biskupcu to także niezwykłe iluminacje. Oprócz włączonych uroczyście o godzinie 16 bożonarodzeniowych świateł, godzinę później wystąpi Teatr Tańca i Ognia Transfuzja. Wezmą w nim udział trzy działające na terenie gminy grupy zajmujące się tą sztuką.

Jarmark zakończy koncert występ Studia Wokalnego „Sukces” działającego w Biskupcu pod kierunkiem byłej Alibabki – Agaty Dowhań.

- IX Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, w samym centrum Biskupca. Zapewniam, że każdy przyjeżdżający do naszego miasta bez problemu trafi na Plac Wolności. Zapraszamy w godz. 14-18 – mówi Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl