Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-12-21 17:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Batiki i inne rąk wybryki w Galerii „Zakładka”

Olsztyn24
Nowa wystawa w „Zakładce” jest już gotowa | Więcej zdjęć »
Galeria „Zakładka” w bibliotece Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi od 2 stycznia do końca lutego 2018 r. będzie prezentować nową wystawę zatytułowaną „Batiki i inne rąk wybryki”. Będą to prace dzieci i młodzieży wykonane w pracowni rękodzieła Pałacu Młodzieży w Olsztynie pod kierunkiem Teresy Jabłońskiej. Prace wykonane są różnymi technikami: batiku, malowania na jedwabiu, aplikacji, filcowania na sucho, tkania ręcznego, paverpolu oraz technikami własnymi.

- Talent i wrażliwość widzimy w pracach. To dowód naszych uczuć i stopnia wrażliwości. Każdy, kto wchodzi do naszej biblioteki ma dodatkowy bonus w postaci aktualnej wystawy - mówi dyrektor szkoły Jolanta Kłoczewska.

Galeria „Zakładka” istnieje od 2005 r. Została stworzona w celu rozbudzania i rozwijania talentów plastycznych oraz zainteresowań artystycznych uczniów szkoły, mieszkańców internatu, pracowników szkoły i innych osób ze środowiska związanego ze szkołą oraz w celu edukacji zarówno artystycznej jak i innej (wystawy edukacyjne). Działalność galerii jest formą promocji szkoły i biblioteki, integruje środowisko szkolne i lokalne.
R E K L A M A
banner
Podczas 12-letniego okresu działalności, w galerii zaprezentowano łącznie 45 wystaw artystycznych uczniów i pracowników szkoły oraz twórców spoza szkoły, a także wystaw edukacyjnych. W ciekawej scenerii sztuki w Galerii „Zakładka” odbywają się spotkania autorskie (m.in. z Alicją Bykowską-Salczyńską, Adamem Suchowieckim), wieczory poezji (np. walentynkowe, Mieszkam z depresją), warsztaty rękodzieła (np. Quiling), spotkania promujące zdrowy styl życia (np. Aromaterapia) i inne formy działalności bibliotecznej.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Zyosyia / 2017-12-24 15:52
Ładne prace wykonane w pałacu młodzieży na zajęciach z rękodzieła. Serdecznie polecam
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl