Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Rafał Melnyk | 2018-01-02 17:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Bogdan Wierzchowski nowym komendantem wojewódzkim PSP

Olsztyn24
St. bryg. mgr inż. Bogdan Wierzchowski nowym komendantem wojewódzkim PSP (fot. Rafał Melnyk)
W sali konferencyjnej ośrodka szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie z rąk Komendanta Głównego gen. brygadiera Leszka Suskiego, st. bryg. Bogdan Wierzchowski otrzymał dzisiaj (2.01) decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji powołującą na stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W obecności przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i instytucji, komendantów miejskich i powiatowych województwa oraz pracowników i funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej, st. bryg. Bogdan Wierzchowski przyjął obowiązki Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

St. bryg. mgr inż. Bogdan Wierzchowski, urodzony w 1972 r., jest absolwentem studiów inżynierskich i magisterskich Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz studiów podyplomowych z zakresu „Zapobiegania Pożarom i Awariom” również w SGSP.
R E K L A M A
banner
Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1992 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w roku 1996. Po jej ukończeniu, od czerwca 1996 r. pełnił służbę w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Suwałkach na stanowisku specjalisty ratownika. Następnie został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Suwałkach.

Po transformacji administracyjnej kraju i utworzeniu nowych województw został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, w której zajmował kolejno stanowiska w wydziale operacyjnym jako oficer, a następnie jako zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej.

W latach 2001-2003 pełnił służbę w województwie wielkopolskim – najpierw w Ośrodku Szkolenia PSP w Śremie, a po jego likwidacji w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, w wydziale kontrolno-rozpoznawczym.

W grudniu 2003 r. wrócił do pełnienia służby w Komendzie Miejskiej PSP w Suwałkach, gdzie początkowo był zastępcą naczelnika wydziału operacyjnego, a następnie naczelnikiem tegoż wydziału. W okresie tym pełnił również nieetatową funkcję zastępcy dowódcy Kompanii Gaśniczej „Suwałki” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego, a później dowódcy tej Kompanii.

1 sierpnia 2010 r. powołany został na stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach, nadzorującego wydział operacyjny, sekcję kontrolno-rozpoznawczą oraz jednostkę ratowniczo-gaśniczą. Dnia 1 kwietnia 2016 r. został Komendantem Miejskim PSP w Suwałkach.

Podczas swojej 25.letniej służby st. bryg. Bogdan Wierzchowski był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, m.in.:

- Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę,
- Srebrną Odznaką „ Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
- Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
- Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”,
- Odznaką Honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”,
- dyplomami Komendanta Głównego PSP i Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Kpt. Rafał Melnyk
KW PSP w Olsztynie


Komentarze [1]
~ziomal / 2018-01-03 11:51
Urzędnik z Elbląga wojewodą Policjant z Mrągowa na urzędzie wojewódzkiego . "Spadochroniarz" z Suwałk gasi w w Olsztynie. Kiedy miejscowy znający realia miasta i regionu zasiądzie na Olsztyńskim wojewódzkim tronie?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl