Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-17 13:12 | Rozmiar tekstu: A A A
Museum Selfie Day w Muzeum Warmii i Mazur

Smartfony w akcji

Olsztyn24
Akcja Museum Selfie Day w olsztyńskim zamku | Więcej zdjęć »
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie po raz drugi wzięło dzisiaj (17.01) udział w międzynarodowej akcji Museum Selfie Day. Przez kilka godzin w Zamku Kapituły Warmińskiej można było nieodpłatnie zwiedzać wybrane wystawy, a przede wszystkim w niekonwencjonalny sposób udokumentować swoją obecność w muzeum, pstrykając sobie smarfonem zdjęcia wśród dzieł sztuki.

- Celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja muzeum i jego zbiorów oraz próba dotarcia do innego odbiorcy niż zwykle - mówi Jolanta Wheis, z Muzeum Warmii i Mazur. - Zazwyczaj do muzeum przychodzą grupy szkolne lub starsze osoby na wykłady, albo fachowcy, a dzisiaj przychodzą gimnazjaliści, jest bardzo dużo dzieci, są grupy, które miały ochotę przyjść do muzeum i się pobawić, niekoniecznie obejrzeć koturnową sztukę.

W Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie muzealnicy udostępnili do zwiedzania w ramach Museum Selfie Day trzy wystawy urządzone w salach gotyckich i barokowych.
R E K L A M A
banner
- To są wystawy „Kopernik mieszkańcem olsztyńskiego zamku”, „Luterańskie epitafia” i tzw. wystawa jubileuszowa, na której mamy bardzo dużo portretów, rzeźb i takich dzieł, z którymi można sobie zrobić naprawdę niezłe selfie - mówi Jolanta Wheis. - Do tego przygotowaliśmy kostiumy i rekwizyty. Chodzi o to, żeby zabawa była bardziej radosna, a zdjęcia nietypowe.

Zainteresowanie akcją muzealników było spore. W ciągu pierwszej godziny przez wystawy przewinęło się ponad 100 osób. To więcej niż w ubiegłym roku przez całą akcję.

Wykonane w muzeum selfie można umieszczać w sieci internetowej, oznaczając je hasztagiem #MuseumSelfie. W ten sposób powstaje w sieci ogólnoświatowe #Museum Selfies.

W akcji „Museum Selfie Day” wziął także udział oddział Muzeum Warmii i Mazur w Lidzbarku Warmińskim. W Muzeum Warmińskim można było w ramach akcji zwiedzić 13 wystaw.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Museum Selfie Day w Muzeum Warmii i Mazur

17-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl