Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2018-01-17 15:38 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie zostanie uruchomiona teleopieka dla seniorów

Olsztyn24
Podpisanie umowy (fot. UM/Marcin Kierul)
Najbardziej potrzebujący podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zostaną objęci dodatkową opieką. Seniorzy otrzymają smartfony, z których można będzie nadać sygnał alarmowy. Umowę na dofinansowanie usług opiekuńczych związanych z teleopieką pomiędzy Gminą Olsztyn i Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisano dzisiaj (17.01) w Hotelu Warmińskim.

- Obejmiemy dodatkową opieką naszych najbardziej potrzebujących podopiecznych - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Nowy sprzęt oraz stały kontakt z telecentrum pozwoli dbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo 24 godziny na dobę.

W programie weźmie udział 20 seniorów, którzy na stałe korzystają z usług opiekuńczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
- Będą to o osoby po 60. roku życia, zazwyczaj samotne - wyjaśnia Mariola Postek, koordynator zadania. - Te, które ze względu na swój stan zdrowia oraz sytuację życiową najbardziej tej opieki potrzebują. Otrzymają smartfony, które pozwolą na utrzymanie z nimi stałego kontaktu.

Poza przekazaniem sprzętu projekt zakłada również obsługę teleinformatyczną. Za pomocą guzika w telefonie jego właściciel będzie mógł połączyć się z Telecentrum Opieki, sygnalizując tym samym niebezpieczną sytuację, w której się znalazł. Wcześniej podopieczni korzystający z teleopieki będą wypełniać ankietę, w której przekażą najważniejsze informacje dotyczące swojej sytuacji życiowej, stanu zdrowia oraz podadzą osobę, z którą należy się skontaktować w razie sytuacji alarmowej. Dane zostaną wprowadzone do systemu i przyporządkowane do danego numeru. Dzięki temu osoba z telecentrum będzie mogła udzielić szybszej pomocy.

Pilotażowy projekt będzie realizowany do końca roku, a jego koszt wyniesie niespełna 16 tys. zł, z czego prawie 7,5 tys. zł pochodzi z dotacji z budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pozostałą część stanowią środki gminy.

Komentarze [1]
~vanesca / 2018-01-18 07:14
Bardzo dobry i wspanialy pomysl.Prawie zblizamy sie do zasad ,ktore obowiazuja w U,S. A. Przynajmiej samotne ooby beda mialy kontakt z roznymi zagrozeniami .Jednym slowem super pomysl
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl