Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Grzegorz Białecki | 2018-02-18 19:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Cezary Białecki wywalczył udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w szabli

Olsztyn24
Czarek Białecki z pucharem za III miejsce w Koninie | Więcej zdjęć »
W sobotę (17.02) w Koninie odbył się III Puchar Polski Seniorów w szabli. W turnieju wystąpił Cezary Białecki, mieszkaniec Barczewa.

Turniej był bardzo istotny dla barczewianina, bo to ostatni turniej przed Mistrzostwami Europy Juniorów, o udział w których rywalizowało trzech zawodników. Czarek, który wcześniej zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, nie był pewny udziału w Mistrzostwach Europy. O wyjazd na mistrzostwa, oprócz Czara, rywalizował zawodnik z Białegostoku i kolega klubowy Czarka z MUKS Victor Warszawa. Czarek, żeby być pewnym awansu, musiał być w ósemce turnieju licząc, że jego przeciwnicy odpadną we wcześniejszej fazie turnieju. Na dodatek w turnieju wystąpiła reprezentacja seniorów z Kazachstanu i Uzbekistanu, przygotowujący się do Pucharu Świata Seniorów, który odbędzie się w Warszawie. Tym bardziej więc przedostanie się Czarka do ósemki turnieju stało pod znakiem zapytania.

Turniej w Koninie rozpoczęły walki grupowe. Czarek po wygraniu trzech walk i po trzech porażkach awansował do fazy pucharowej, ale z bardzo słabym rozstawieniem.
R E K L A M A
banner
W pierwszej walce pucharowej przeciwnikiem Czarka był zawodnik KKSZ Konin. Czarek wygrał tę walkę 15-5. Kolejnym przeciwnikiem był zawodnik AZS AWF Katowice, z którym ostatnie dwa pojedynki w poprzednich turniejach Czarek przegrał. Jednak barczewianin wytrzymał presję, która na nim ciążyła, bo przegrany pojedynek kończył udział w turnieju i zamykał drogę do awansu na Mistrzostwa Europy. Czarek wygrał ten pojedynek 15-9 i awansował dalej.

O wejście do najlepszej ósemki turnieju barczewianin walczył z najlepszym obecnie zawodnikiem Kazachstanu, Sarttakhanem. Pojedynek ten obserwowało wielu kibiców, dopingujący Czarka, co bardzo pomogło mu w zdecydowanym pokonaniu przeciwnika 15-8. Po tej walce stało się to, co w wielu nie wierzyło. Czarek awansował na Mistrzostwa Europy!

W walce o podium pewniejszy siebie Czarek, spotkał się z zawodnikiem Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, obecnie trzecim zawodnikiem w Polsce w rankingu seniorskim. Czarek od początku kontrolował ten pojedynek i wygrał 15-11. W walce o finał niestety uległ zawodnikowi OŚ AZS Poznań 8-15 i turniej w Koninie o Puchar Polski Seniorów w szabli zakończył na 3. miejscu.

Grzegorz Białecki

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl