Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2018-01-15 15:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Sto tysięcy złotych dla WOŚP z Biskupca

Olsztyn24
26. Finał WOŚP w Olsztynie (fot. archiw. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W niedzielę (14.01) od samego rana wolontariusze z Biskupca kwestowali na ulicach miasta w ramach 26. finał WOŚP. Mimo mrozu, na którym marzły nawet Biskupieckie Morsy, był to wyjątkowo gorący finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przed godziną 11. zaludnił się Plac Wolności, gdzie stratował dobroczynny bieg, w którym każda pokonana przez jego uczestnika kilometrowa pętla zamieniała się w złotówkę na konto WOŚP. Trasę można było przebiec, przejść, dzieci przejeżdżały ją w wózkach. Najwytrwalsi pokonywali ją kilkanaście razy. Dzięki tej formie zbierania pieniędzy do Wielkiej Orkiestry trafiło ponad tysiąc złotych. Kwotę tę zasilili także uczestnicy zmagań crossfitowych, którzy za każde przejście toru z wyzwaniami siłowymi dorzucali 5 zł do zbiórki.

Uczestniczących w zmaganiach sportowych i ich kibiców strażacy częstowali gorącą herbatą. Dom Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR” sprzedawał ciasta, a dochód również przekazał Orkiestrze.
R E K L A M A
banner
Następnie Biskupieckie Morsy pożegnały się ze swoim rondem. Ponieważ w zeszłym roku ta grupa wylicytowała możliwość nazwania ronda przy Placu Wolności swoim imieniem, teraz należało zdjąć z niego tabliczkę informacyjną. Demontaż odbył się sprawnie, a Morsy ogłosiły, że mają zamiar „wylicytować rondo” jeszcze raz. Miłośnicy lodowatej wody zeszli z ronda szybko, żeby rozgrzać się przed wyjątkową kąpielą.

Chwilę po godzinie 13., po intensywnej rozgrzewce, morsy weszły do przygotowanego przez strażaków basenu ustawionego na Placu Wolności. – W tej chwili jest nam cieplej niż wam! – zapewniał widzów Andrzej Kołodyński, lider grupy.

O godzinie 15. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biskupcu przeniósł się do Centrum Kultury, Turystyki i Sportu. Tu rozpoczął się maraton koncertów, występów i licytacji. Cały czas działały też wośpowe sklepiki z fantami oraz jedzeniem. Na scenie wystąpili przedstawiciele szkół i przedszkoli z gminy Biskupiec, grup artystycznych działających przy CKTiS. Pokaz przygotował także Klub Arrachion z Olsztyna, a jego najsłynniejszy zawodnik – Mamed Chalidow – podarował na licytacje rękawice ze swoim autografem. Udało się sprzedać je za 2700 zł. Nie był to jednak aukcyjny rekord. Ten należy do Piotra Pachuckiego, który za piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego zapłacił 12500 zł dostając za to gorącą owację. Morsy utrzymały nazwę swojego ronda za 4000 zł, za tyle samo sprzedano wycieczkę zagraniczną. Trzy kanapy zlicytowano za ponad 2000 zł każda, dzień w fotelu burmistrza za 1500 zł (zasiądzie w nim Tadeusz Kobus), a weekend w apartamencie w Łebie za 1400 zł. Niespodzianką była aukcja przygotowana przez burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego. Za ponad 1000 zł osobiście ugotuje on obiad dla rodziny Marka Staniszewskiego. Zlicytowano też wiele innych fantów.

Dochód z licytacji wyniósł prawie 60 000 zł. Wolontariusze przynieśli w puszkach ponad 40 000 zł. Do tego dokonywano także przelewów na konto, wpłacano pieniądze w obcej walucie. Do tego wyniku przyczynili się także mieszkańcy Reszla. Przed ostatecznym zestawieniem kwot biskupiecki sztab miał w niedzielę wieczorem zebrane dokładnie 99 919,60 zł.

To kolejny rekord, który padł w Biskupcu. W zeszłym roku dla WOŚP udało się zebrać ponad 60 000 zł. Rekord ten zostanie jeszcze bardziej wywindowany, bo biskupczanin Piotr Perzanowski, zadeklarował jeszcze przed finałem, że podwoi to, co uda się zebrać w czasie finału.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl