Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2018-02-19 21:28 | Rozmiar tekstu: A A A

MarimBAND wystąpi w czwartek w filharmonii

Olsztyn24
 
W czwartek (22.02), o godzinie 19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi Orkiestra Perkusyjna MarimBAND. Zespół pod dyrekcją  Michała Niedziałka w opracowaniu na instrumenty perkusyjne wykona następujące utwory: George Bizet – Fragmenty z opery „Carmen”, Edvard Grieg – „W grocie króla gór” z I suity „Peer Gynt”, John Williams – „Fanfara olimpijska”, Hans Zimmer – „Now we are free” z filmu „Gladiator”, Howard Shore – Wiązanka tematów z filmu „Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia”, Maurice Ravel – „Bolero”, Andrew Lloyd Webber – Uwertura do musicalu „Upiór w operze”, Jerry Bock – Fragmenty z musicalu „Skrzypek na dachu”, Claude-Michel Schonberg – Fragmenty z musicalu „Les Miserables”oraz ABBA – Piosenki z musicalu „Mamma mia”.

„MarimBAND” to jedyna występująca w stałym składzie melodyczna orkiestra perkusyjna w Polsce. Zespół powstał w 2012 roku, a twórcą i jego kierownikiem jest Michał Niedziałek – perkusista i dyrygent. Orkiestra wykonuje transkrypcje muzyki poważnej i filmowej, a także sięga po przeboje musicalowe. Ważną dziedziną w działalności zespołu jest także teatr instrumentalny – wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku (np. kubeczków, zapalniczek, metalowych kubłów na śmieci) w charakterze instrumentów muzycznych. Od 2017 roku Orkiestra Perkusyjna MarimBAND działa we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury na Zielonym Ursynowie w Warszawie.

Dyrygent koncertu Michał Niedziałek ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziałach dyrygentury symfoniczno-operowej oraz perkusji. Koncertuje jako dyrygent, muzyk orkiestrowy, kameralista i solista. Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach „Warszawska Jesień” i „La Folle Journée” w Warszawie. Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. w Japonii, Chinach, Egipcie, Rosji, Francji, Włoszech, Rumunii, Niemczech i Austrii). Artysta jest obecnie perkusistą Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego w Warszawie.
R E K L A M A
banner
Zapraszamy!

logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl