Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2018-02-20 14:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzowski Recital Fortepianowy w piątek w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
Yuliya Yermalayeva (fot. archiwum artystki) | Więcej zdjęć »
Kompozycje fortepianowe Michaiła Glinki, Siergieja Rachmaninowa, Aleksandr’a Skriabina, Fryderyka Chopina oraz Franciszka Liszta w Mistrzowskim Recitalu Fortepianowym w piątek (23.02) zaprezentuje w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Yuliya Yermalayeva. Pianistka pochodzi z Białorusi, urodziła się w Mińsku, gdzie w 2012 roku rozpoczęła studia na Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku.

Artystka jest laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in.

» III nagroda na II Międzynarodowym Konkursie pianistycznym im. Krystiana Tkaczewskiego w Busku Zdroju (2017)
R E K L A M A
banner
» I nagroda na I Future Stars International Piano Competition by Connecticut Chopin Foundation, Inc. (USA – 2016)

» Nagroda „Złotego Parnasa 2016”, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Chopinowska im. Tatiany Szebanowej podczas XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku; pianistka otrzymała tam także nagrodę artystyczną Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich

» Grand Prix na XV International Piano Competition «Music without borders» w kategorii „Koncert na fortepian i orkiestrę kameralną” Druskienniki, (Litwa 2015)

» II. Nagroda na XLI „DR. LUIS SIGALL” International Musical Competition w Vina del Mar (Chile 2014)

» I nagroda na Russian Conservatory Alexandre Scriabine XIII Piano Competition w Paryżu (2013)

Yuliya Yermalayeva w 2012 roku zarejestrowała V Koncert fortepianowy Ludwiga van Beethovena z Państwową Orkiestrą Białoruskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Bernarda Wünscha, a w 2015 roku z ta samą orkiestrą nagrała pod batutą Yuri Karavaeva I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

W 2015 roku artystka brała udział w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi oraz wykonuje również liczne recitale fortepianowe zarówno na Białorusi (Białoruska Filharmonia Narodowa, Białoruska Państwowa Akademia Muzyczna) jak i wielu krajach europejskich.

Prowadzenie recitalu: Jagienka Perlikiewicz-Kass

Bilety w cenie 40 zł normalny, 30 zł ulgowy do nabycia pon.-pt. w godz.10-18 w kasie oraz poprzez stronę internetową filharmonii bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl