Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-20 20:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzieci pisały dyktando w Planecie 11

Olsztyn24
Dyktando dla dzieci w Planecie 11 | Więcej zdjęć »
W środę (21.02) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z okazji tego święta Biblioteka Multimedialna Planeta 11 w Olsztynie od 11 lat organizuje dyktando z języka polskiego dla dorosłych, zaś rok temu po raz pierwszy swoją znajomość języka ojczystego mogły także sprawdzić dzieci. Dzisiaj (20.02), w przeddzień święta, w Planecie 11 dzieci w wieku do 12 lat pisały dyktando po raz drugi.  

- Biblioteka jest takim miejscem, gdzie promowanie języka ojczystego jest jak najbardziej na miejscu - mówi Katarzyna Tomaszewicz z Planety 11. - Wielu pracowników biblioteki ma wykształcenie polonistyczne, więc język, ortografia, są bliskie naszym polonistycznym sercom. Chcemy te wartości promować, nagradzać te osoby, które dbają o język, które uczą się poprawnie pisać, szczególnie dzieci i młodzież. To bardzo fajnie, gdy od małego uczą się poprawnego języka polskiego. Takie dyktando jest też dobrą motywacją do tego, żeby poćwiczyć znajomość języka.

Chęć sprawdzenia się w dyktandzie wyraziło dzisiaj blisko 20 młodych mieszkańców miasta, podzielonych na dwie grupy wiekowe: do 9 i do 12 lat. Tekst dyktanda przygotowała Milena Macul, zaś przeczytała je Iwona Bogdan.
R E K L A M A
banner
Wyniki dyktanda dla dzieci poznamy jutro, podczas gali podsumowującej dyktando dla dorosłych. Najlepsi z młodych „polonistów” otrzymają gry edukacyjne, książki, wejściówki i abonamenty do Planety 11 i biblioteki Abecadło.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~wot / 2018-02-21 14:30
Brawo Zóchy, przepraszam - Zuchy!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dyktando „Dzieci wiedzą, co piszą” w Planecie 11 (1)

20-02-2018

image galeria
Dyktando „Dzieci wiedzą, co piszą” w Planecie 11 (2)

20-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl