Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2018-02-21 21:52 | Rozmiar tekstu: A A A
Dyktando 2018 w Bibliotece Multimedialnej Planeta 11

Drugie z rzędu zwycięstwo warszawianina w planetarnym dyktandzie

Olsztyn24
Arkadiusz Kleniewski - zwycięzca Dyktanda 2018 | Więcej zdjęć »
Arkadiusz Kleniewski, socjolog z Warszawy, został dzisiaj (21.02) zwycięzcą 11. edycji dyktanda zorganizowanego przez Bibliotekę Multimedialną Planeta 11 z okazji obchodzonego właśnie dzisiaj Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. To drugie z rzędu zwycięstwo warszawianina w planetarnym dyktandzie, bowiem rok temu wygrał również 10. edycję tych zmagań z ortografią i interpunkcją.

Przypomnijmy, że wczoraj o tytuł mistrza języka polskiego rywalizowały dzieci do 12 roku życia. Dzisiaj w dyktandzie mógł wziąć udział każdy, kto ukończył 13. rok życia. Do rywalizacji przystąpiło ponad 30 osób.

Tekst tegorocznego dyktanda przygotowała olsztyńska pisarka występująca pod pseudonimem literackim Joanna Jax. Przeczytał je aktor Teatru Jaracza w Olsztynie Radosław Jamroż.
R E K L A M A
banner
Po sprawdzeniu dyktanda okazało się, że najlepiej napisał je Arkadiusz Kleniewski. Zwycięzca popełnił tylko jeden błąd. Organizatorzy wyróżnili też minimalnie gorszego w posługiwaniu się w piśmie językiem polskim Tomasza Malarza z Krakowa. Dodajmy jeszcze, że Arkadiusz Kleniewski kilka godzin wcześniej okazał się najlepszy w dyktandzie zorganizowanym przez Wydział Humanistyczny UWM.

Wśród najmłodszych mieszkańców Olsztyna dyktando najlepiej napisali: Amelia Suchodolska (grupa wiekowa do 9 lat) oraz Szymon Wnuk (grupa wiekowa 10-12 lat). Oboje nie popełnili ani jednego błędu. Organizatorzy postanowili też wyróżnić trójkę uczestników dyktanda w grupie wiekowej 10-12 lat: Maję Zyśk, Aleksandrę Strzyż i Zuzię Stankiewicz.

Więcej o dzisiejszym wydarzeniu w Planecie 11 na naszych zdjęciach i filmach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Dyktando 2018 w Planecie 11 (1)

»

21-02-2018

image
Dyktando 2018 w Planecie 11 (2)

»

21-02-2018

image
Dyktando 2018 w Planecie 11 (3)

»

21-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl