Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2018-02-26 10:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Filharmonia zaprasza na poemat symfoniczny Don Kichot

Olsztyn24
Plakat koncertu | Więcej zdjęć »
W piątkowy wieczór (2.03) o godz. 19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zabrzmi Don Kichot (Don Quixote) - poemat symfoniczny w formie wariacji na wiolonczelę, altówkę i orkiestrę op. 35 Richarda Straussa. Utwór ten z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wykona znakomity włoski wiolonczelista Roberto Trainini. Drugą koncertową propozycją wieczoru będzie Peer Gynt – Edvarda Griega (Suita nr 1 op. 46, Suita nr 2 op. 55).

Roberto Trainini należy do grona najwybitniejszych włoskich wiolonczelistów młodego pokolenia. Urodził się w 1975 roku w Bari. Jest zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów wiolonczelowych: IV nagroda na Międzynarodowym konkursie w Markneukirchen (2001), I nagroda na Konkursie Elise Meyer w Hamburgu (2001), nagroda specjalna na konkursie Arturo Bonucciego w Rzymie (2003), IV miejsce na Konkursie Wiolonczelowym w Belgradzie (2005). W 2012 roku został nagrodzony Premio Cartagine per la Musica w Rzymie. Obecnie jest profesorem wiolonczeli w Konserwatorium „Claudio Monteverdi” w Bolzano we Włoszech oraz w Academia de Arte de Florencia w Mexico City. Jako solista koncertuje w Niemczech, Austrii, Turcji, RPA, Rumunii, Meksyku, Portugalii, Hiszpanii, Polsce, we Włoszech oraz na Cyprze.

Od 2014 roku artysta dokonuje nagrań dla Brilliant Classics: jego wysoko oceniane nagranie sonaty i utworów na wiolonczelę i fortepian Giuseppe Martucci’ego z Massimiliano Ferrati było pierwszym wydaniem z tej serii. W 2016 roku wydany został album ze słynną sonatą skrzypcową Cesar’a Franck’a A-dur oraz Sonatą Kreutzerowską L. van Beethovena, która zarejestrowana została w duecie z pianistą Cristiano Burato. Obecnie nagrywa on komplet suit wiolonczelowych J. S. Bacha oraz własną transkrypcję Chaconny na wiolonczelę solo. Jest profesorem gościnnym w Radomiu, a także regularnie przeprowadza kursy mistrzowskie w Polsce, Meksyku, Hiszpanii, we Włoszech, na Ukrainie i w Argentynie.
R E K L A M A
banner
Roberto Trainini gra na dwóch włoskich instrumentach wykonanych przez Alessandro Ciciliati’ego w 2009 i 2014 roku, a od czasu do czasu na „Ex-Watykan” Stradivariusa udostępnionego mu przez Academia de Arte de Florencia.

Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert symfoniczny w repertuarze, którego znalazły się dwie pozycje inspirowane dziełami literackimi: Poemat symfoniczny Don Kichot – Straussa prawykonany w 1898 roku – zainspirowany powieścią Miguela de Cervantesa o błędnym rycerzu z La Manchy i Peer Gynt – Griega – muzyka napisana do dramatu Henrika Ibsena mająca swoje prawykonanie w 1876 roku.

Przed koncertem, o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu „Kameralnie o koncercie”, które poprowadzi muzykolog, krytyk muzyczny, producent oraz wybitny popularyzator muzyki – redaktor Jan Popis. Wprowadzenie do koncertu odbędzie się w sali kameralnej (II p.). Wstęp wolny.

Bilety na koncert w cenie normalny 40 zł, ulgowy 30 zł są do nabycia w kasie pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Bilety dostępne są także na Kartę Dużej Rodziny w ramach programu „Warmia i Mazury dla dużej rodziny”.


Z D J Ę C I A
logo FWM
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl