Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2018-03-05 17:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncerty symfoniczne w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
Robert C. Austin (fot. archiwum artysty) | Więcej zdjęć »
W czwartek i piątek (8 i 9.03) filharmoników warmińsko-mazurskich poprowadzi pochodzący z Tennessee amerykański dyrygent Robert Carter Austin. Orkiestra pod jego batutą rozpocznie koncerty Uwerturą do opery Kumoszki z Windsoru Otto Nicolai.

Robert C. Austin prowadził orkiestry symfoniczne jedenastu stanów USA oraz w Kolumbii, Wenezueli, Brazylii, Meksyku, Chinach. Maestro Austin ma, jak na muzyka klasycznego, niezwykle zróżnicowane wykształcenie, w tym tytuł inżyniera z Massachusetts Institute of Technology, oraz dyplom (z wyróżnieniem) w dziedzinie informatyki Uniwersytetu Cambridge, a także tytuł magistra sztuk muzycznych z Uniwersytetu Stanforda. Artysta jest obecnie dyrektorem muzycznym Las Colinas Symphony Orchestra (już dwudziesty szósty sezon artystyczny). W Europie dyrygował symfonikami w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Bułgarii, Polski, Słowacji oraz Ukrainy, z której pochodzi solista koncertu – pianista Viacheslav Zubkov.

Viacheslav Zubkov występuje w Europie i Stanach Zjednoczonych m.in. w tak znakomitych salach koncertowych jak „Concertgebouw” w Amsterdamie czy „Carnegie Hall” w Nowym Jorku. Pianista zaprezentuje Błękitną rapsodię na fortepian i orkiestrę George’a Gershwina, który w tej kompozycji doskonale połączył formę symfoniczną z elementami muzyki jazzowej. Olsztyńska publiczność pamięta Viacheslava Zubkova ze znakomitego występu podczas recitalu fortepianowego pt. „Piano transcriptions: from Baroque to Jazz w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
R E K L A M A
banner
Drugim solistą koncertów, będzie tenor dramatyczny młodego pokolenia Wojciech Sokolnicki. Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze Leonarda Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Partię tę wykonał w premierowych spektaklach we Włoszech oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Otrzymał za nią nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy „Debiut Roku 2010”. Jako solista wykonuje najsłynniejsze arie tenorowe występując niemalże na wszystkich scenach filharmonii w Polsce, ale także w Chicago, Toronto i Baden-Baden. Z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Roberta Cartera Austina, Wojciech Sokolnicki zaśpiewa lubiane przez publiczność przeboje operowe i musicalowe oraz utwory z repertuaru gwiazd muzyki rozrywkowej m.in. wokalno-instrumentalne opracowania kompozycji Johna Lennona, Paula McCartneya, Leroya Andersona czy Alana Menkena.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl