Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-12 16:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Zakaz handlu w niedzielę, nagrody i premie dla rządu, ustawa degradacyjna - PO komentuje

Olsztyn24
Posłowie Anna Wasilewska i Janusz Cichoń | Więcej zdjęć »
W Biurze Zarządu Regionu Platformy Obywatelskiej w Olsztynie odbyła się dzisiaj (12.03) cotygodniowa konferencja prasowa posłów Anny Wasilewskiej i Janusza Cichonia. Tematami podjętymi podczas spotkania z dziennikarzami były zakaz handlu w niedzielę, nagrody i premie dla premiera oraz ministrów, a także ustawa degradacyjna.

Poseł Janusz Cichoń skomentował negatywnie obowiązujący od 1 marca bieżącego roku zakaz handlu w niedzielę i jego skutki dla społeczeństwa, gospodarki oraz wpływ na swobody obywatelskie. Uważa, że odebrano możliwość zarobku m.in. studentom czy emerytom dorabiającym w weekendy, a ponadto po raz kolejny ograniczono Polakom prawo do decydowania o sobie i spędzania czasu wedle własnych potrzeb. W związku z powyższym PO postuluje przywrócenie stanu prawnego sprzed 1 marca i dotychczasowych rozwiązań w tym zakresie.

Poseł Cichoń odniósł się także do głośnej sprawy nagród i premii, które zasiliły w ostatnim czasie konta premiera i członków rządu. Jego zdaniem powinno się je zlikwidować, ponieważ rządzący dostają za swą pracę wynagrodzenie, a powinni ją postrzegać jako służbę państwo u obywatelom, nie zaś sposób na dorobienie się.
R E K L A M A
banner
Posłanka Anna Wasilewska poruszyła natomiast temat tzw. ustawy degradacyjnej. Stwierdziła, że postępowanie rządzących w tej sprawie jest oburzające i nie godzi się „robić polityki” nad trumnami.

- Przede wszystkim chodzi tutaj o generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka - wyjaśnia Anna Wasilewska. - Walczyliśmy z nimi, kiedy żyli i byli w pełni sił. Teraz nie zgadzamy się, by była to polityka robiona na trumnach. Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, że to przecież sam Jarosław Kaczyński sprawił, że Czesław Kiszczak przeszedł do historii wolnej Polski. Gdy był konstruowany pierwszy rząd, Tadeusza Mazowieckiego, to Kaczyński wskazał Kiszczaka na ministra spraw wewnętrznych. Wtedy było dobrze, a teraz bardzo zabolało - dlatego ta ustawa została przegłosowana.

Więcej na ten i pozostałe tematy w zapisie wideo konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [7]
~Redakcja Olsztyn24 / 2018-03-13 19:27
DO AUTORA/ AUTORKI TRZECH OSTATNICH KOMENTARZY (I NIE TYLKO): Uprzejmie informujemy, że Pana/Pani wpisy wyczerpują znamiona trolowania w Internecie, a poza tym - delikatnie rzecz ujmując - są niekulturalne. Dlatego też ostrzegamy, że kontynuowanie tej procedury powielania chamskich komentarzy spotka się ze zdecydowaną reakcją z naszej strony. Wbrew pozorom, nikt w Internecie anonimowy nie jest.
~Co tych dwoje ludzi zrobiło / 2018-03-13 19:17
dla Olsztyna. ONI tylko dołaczają się do KODziarzy, żeby robiĆ Rejwach i żeby ich widziano. Naprawdę Żałosna Para Antypolska. PO prostu Chuligani w białych kołnierzykach !!!!!
~Brawo Polski Rząd Brawo PiS / 2018-03-13 18:57
Nareszcie Niedziela była Niedzielą !!!!
~P.Wasilewska i P. Cichoń / 2018-03-13 18:55
czy Wam nie wstyd ?? Dlaczego jesteście przeciwko Polsce i Polskiemu Rządowi ????
~Hanna / 2018-03-13 13:13
Niech Cichoń z Wasilewską pojadą do Merkell i przedstawią jej te argumenty przeciwko zakazowi handlu w niedziele. PO jest żałosna. Te cotygodniowe spektakle są komiczne. A co do polityki robionej na trumnach to PO ma duże doświadczenie, bo na trumnach katastrofy smoleńskiej zyskali wiele, skłamali co do zakazu ich otwierania, a Kopaczowa powinna odpowiedzieć przed sądem za kłamstwa.
~Nie kupuje w niedziele / 2018-03-13 08:24
Coraz bardziej kretyńska argumentacja.
~mkw / 2018-03-13 07:26
W jaki sposób pani Anna Wasilewska walczyła z Jaruzelskim i Kiszczakiem,"kiedy żyli i byli w pełni sił"? Z jej noty biograficznej dowiedziałem się jedynie, że od 1982 r. pracowała w Społem. To dość nietypowa forma działalności opozycyjnej...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posłów Platformy Obywatelskiej [12.03.2018]

12-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl