Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-03-18 22:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Terytorialsi strzelali z GROT-ów

Olsztyn24
Terytorialsi odbyli pierwsze szkolenie na strzelnicy (fot. archiw. 4 WMBOT) | Więcej zdjęć »
W miniony weekend Terytorialsi z batalionu lekkiej piechoty w Morągu kontynuowali szkolenie wyrównawcze. Tym razem żołnierze poznali budowę karabinków GROT, zasady ich obsługi i eksploatacji. Odbyli także pierwsze szkolenie na strzelnicy. Dla nowo przybyłych żołnierzy była to okazja do wyrabiania prawidłowych nawyków i właściwych reakcji podczas posługiwania się bronią.

- GROT to najnowocześniejsza broń na światowym poziomie. Cieszę się, że żołnierze WOT od samego początku służby mogą się szkolić z jej obsługi – podkreśla płk Mirosław Bryś, dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze, którzy doskonalą swoje umiejętności na ośmiodniowym szkoleniu wyrównawczym, także nie kryją zadowolenia z możliwości obsługi najnowocześniejszej broni.
R E K L A M A
banner
- Nowoczesny karabinek odpowiada na podstawowe potrzeby skuteczności działań współczesnego żołnierza na polu walki. Jest łatwy w obsłudze. Przystosowany do strzelania dynamicznego, ale ma również dobre skupienie w celności – podkreśla ppor. Eryk Kowalczyk, żołnierz pełniący Terytorialną Służbę Wojskową.

Uczestnik szkolenia st. szer. Karol Stypółkowski zaznaczył, że obsługa broni jest bardzo prosta, a celność bardzo dobra. Odrzut jest minimalny, co pozwala utrzymać ogień na kierunku. - Jestem bardzo mile zaskoczony – dodaje.

Wyniki, jak na pierwsze strzelanie, są bardzo obiecujące. Spośród 152 strzelających, 85 żołnierzy uzyskało oceny bardzo dobre.

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Fróga ps. „Szczerbiec” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest województwo warmińsko-mazurskie. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty: w Morągu, Braniewie, Giżycku, Ełku i Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Zagłoba Sum / 2018-03-19 11:37
Baon OUN to gdzie?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl