Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Siemieniuk | 2018-03-22 14:59 | Rozmiar tekstu: A A A
Pielgrzymi ze Szczytna jadą na Misterium Męki Pańskiej do Kałkowa-Godowa

Przekażą krzyż w darze

Olsztyn24
Tadeusz Żywica i Waldemar Sokalski (fot. Grzegorz Siemieniuk) | Więcej zdjęć »
Grupa 50 pielgrzymów z powiatu szczycieńskiego wyjeżdża w piątek (23.03) na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się 24 marca w Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie–Godowie. W planach wyjazdu jest też udział w Apelu Jasnogórskim.

Organizatorem pielgrzymki jest Dekanalna Grupa Galindia Szczytno. Będzie to 11. wyjazd na misterium. Od trzech lat pielgrzymi zabierają ze sobą rzeźbę przestawiającą Chrystusa na krzyżu, który przekażą w darze miejscowej parafii. Jednym z głównych organizatorów pielgrzymki jest Tadeusz Żywica z Rudki.

- Autorem rzeźby jest Zdzisław Grunwald z Zewłąg koło Mikołajek – mówi Tadeusz Żywica. – Krzyż został wykonany przez Ferdynanda Sochaczewskiego i Jerzego Choroszewskiego. Tradycyjnie przekażemy go podczas jednej z mszy jako wotum wdzięczności i podziękowanie za otrzymane łaski – dodaje.
R E K L A M A
banner
Pielgrzymi, których opiekunem duchowym jest ks. Zdzisław Muszyński z parafii św. Brata Alberta, wyjeżdżają 23 marca, aby wieczorem wziąć udział w Apelu Jasnogórskim. Wśród pielgrzymujących są m.in. mieszkańcy Szczytna, Rudki, Nowin, Świętajna, Szyman, Wielbarka, Świętajna, Jerut, Chochołu, Dąbrów, Wawroch i Wałów.

- Każdy z nas jedzie z własną intencją i swoich bliskich – tłumaczy Tadeusz Żywica. – Nie jest to wycieczka, lecz pielgrzymka, przeżycie duchowe.

W sobotę, 24 marca, pielgrzymi pojadą do Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie–Godowie, gdzie wezmą udział w teatralnych rekolekcjach. W krzyżu, który zostanie przekazana miejscowej parafii, w specjalnym otworze, zostanie umieszczony kamień przywieziony z Góry Synaj, a także lista pielgrzymów i sponsorów, dzięki którym powstała rzeźba i krzyż.

Grzegorz Siemieniuk

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~to miłe / 2018-03-23 21:24
To mile ze tkos wierzy w takie czary mary w dzisiejszych czsach.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl