Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-03-24 16:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileusz w wodzie

Olsztyn24
XV Skorpenowy Spływ Łyną w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Po raz piętnasty płetwonurkowie z Polski i zza granicy powitali w Olsztynie wiosnę spływem Łyną. W jubileuszowym, XV Skorpenowym Spływie Łyną wzięło udział ponad 260 płetwonurków.

Na liście startowej organizowanego przez Akademicki Klub Płetwonurków „Skorpena” UWM znalazło się najwięcej mieszkańców Olsztyna i okolicznych miejscowości, ale nie zabrakło też miłośników nurkowania z Opoczna, Pułtuska, Gdyni, Tucholi, Supraśla, Łomży, Wrocławia, Gdańska, Radomia, Białegostoku, Warszawy, Kielc, Ostrołęki, Łodzi, Dęblina, Poznania, Pruszkowa, Opola, Wejherowa i wielu mniejszych miejscowości w Polsce. Zagranicę reprezentowało ponad 20 płetwonurków w Kaliningradu i mieszkaniec Moskwy.

Jak zwykle spływ wystartował przy moście nad Łyną przy ul. Tuwima. Metę w tym roku, ze względu na przebudowę mostu św. Jakuba, wyznaczono w Parku Centralnym. Pierwsi płetwonurkowie pokonali dystans w ciągu 50 minut.
R E K L A M A
banner
Na mecie na pływaków czekała gorąca herbata i grochówka. Organizatorzy przygotowali też występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”, grupy tanecznej Endorfina, bębniarzy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie oraz Uniwersyteckiej Orkiestry Dętej.

Główną nagrodę w konkursie na najoryginalniejsze przebranie zdobyła „Wiosna”, zaś nagrodę Rektora UWM uzyskał „Pasywny nurek”, który na swojej głowie zamontował mini elektrownię słoneczną zasilającą latarkę i wiatraczek. Wyróżniono też najmłodszych uczestników spływu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [4]
~gigi / 2018-03-26 16:16
Najbardziej podobała mi się szalupa ratunkowa z dziećmi, w tym grajkiem "Morskich Opowieści".
~Fajni ludzie - / 2018-03-26 15:00
pozytywnie zakręceni !!!Uwielbiam takich zakręconych ludzi
~Super Impreza / 2018-03-26 14:53
Gratulacje !!!
~Olsztyniak / 2018-03-26 13:54
Skorpena przypomniała, że mamy na Kortowie kilka wspaniałych zespołów wokal, muzyka, taniec... Może - wreszcie - będzie o tym pamiętać Miasto z okazji OLA...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XV Skorpenowy Spływ Łyną (1)

24-03-2018

image galeria
XV Skorpenowy Spływ Łyną (2)

24-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl