Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-26 15:50 | Rozmiar tekstu: A A A

PO na temat Czarnego Piątku, kandydata na prezydenta Olsztyna i nie tylko

Olsztyn24
Od prawej: posłowie Anna Wasilewska i Paweł Papke | Więcej zdjęć »
Posłowie Platformy Obywatelskiej zaprosili dzisiaj (26.03) przedstawicieli mediów na spotkanie podsumowujące ostatnie wydarzenia. Anna Wasilewska i Paweł Papke skomentowali Czarny Piątek, symboliczny wymiar nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym oraz poinformowali o rozpoczęciu programu „Klub”. Podczas konferencji, która odbyła się w olsztyńskiej siedzibie partii, posłowie odnieśli się również do wysuwanych przez miejskich działaczy PiS informacji, że Piotr Grzymowicz uzyska poparcie PO w wyścigu po prezydencki fotel w Olsztynie.

- Jesteśmy absolutnie przeciw aborcji, natomiast chcemy też, aby został utrzymany obecnie funkcjonujący kompromis - wyjaśnia Anna Wasilewska. - 25 lat było spokojnie i chcielibyśmy, aby dalej tak było.

Posłanka w ten sposób skomentowała wprowadzenie pod obrady sejmowe obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję” i pozytywnej opinii wydanej dla projektu przez Sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka, które to wydarzenia spowodowały ponowne wyjście kobiet w proteście na ulice w miniony piątek (23.03) - również w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Anna Wasilewska skrytykowała również projekt nowelizacji przepisów ustaw o organizacji Trybunału Konstytucyjnego i statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Projekt przewiduje m.in. opublikowanie trzech dotychczas niepublikowanych orzeczeń wydanych przez TK. PO jest zdania, że działanie to jest niepotrzebne, ponieważ nieopublikowane orzeczenia dotyczą ustaw, które przestały obowiązywać.

Poseł Paweł Papke zaś zaapelował do warmińsko-mazurskich klubów sportowych o udział w programie „Klub”, na który w bieżącym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło 40 mln zł. W jego ramach można uzyskać sprzęt sportowy czy też dofinansowanie pracy trenerów lub obozów.

Kwestią poruszoną przez dziennikarzy natomiast była przekazana przez olsztyńskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości informacja, że obecny prezydent miasta Piotr Grzymowicz uzyska poparcie PO w nadchodzących wyborach samorządowych w walce o reelekcję.

- Taka decyzja nie zapadła - stwierdza posłanka Wasilewska. - Jeżeli decyzja w tej sprawie zostanie podjęta, to myślę, że przewodniczący Platformy powie to oficjalnie.

Więcej na ten i pozostałe tematy w zapisie wideo spotkania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Maria Bura / 2018-03-27 12:57
Po co robić konferencje prasowe jak nie ma się nic do powiedzenia. Nie rozumiem tych regularnych szopek PO i PSL, może nowe fryzury chcą pokazać, garnitury, mundurki.... Żałosny spektakl.
~lol / 2018-03-27 09:39
Mocarze.
~ Gawel / 2018-03-26 20:03
Posmrodzili i poszli
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posłów PO [26.03.2018]

26-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl