Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKIS | 2018-04-03 21:12 | Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie z Agnieszką Kotowską

Ligatura – do piątku

Olsztyn24
(fot. archiw. SPKiS - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pierwsza wystawa młodej artystki Agnieszki Kotowskiej, zaprezentowana w olsztyńskim Klubie u Artystów, dobiega końca. Organizatorzy zapraszają na finisaż tej ekspozycji oraz spotkanie z autorką w piątek (6.04) o 18.30. Artystka ma rozległe plany związane z dalszym kształceniem, które wyciągają ją daleko poza Olsztyn. To miasto jednak na zawsze pozostanie w jej biogramie jako miejsce, z którego „wystartowała”.

Agnieszka Kotowska jest projektantką graficzną, absolwentką studiów podyplomowych na kierunku projektowanie graficzne na ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Architektury Krajobrazu i Gospodarki Przestrzennej na UWM. Zajmuje się głównie projektowaniem znaku i identyfikacji wizualnych, UI/UX, ilustracją i typografią. Uczestniczy w wielu konferencjach i szkoleniach związanych z projektowaniem graficznym. Zdobyła I nagrodę podczas Toruń Startup Weekend Big Data Edition jako główny projektant w projekcie LeadCall oraz jako projektant graficzny w Life Studio Team w projekcie FindingBloodie. W roku 2017 zdobyła wyróżnienia za projekt literniczy w konkursie zorganizowanym przez markę odzieżową „Pan Tu Nie Stał” oraz za projekt graficzny prezentacji przy projekcie MedMate na Startup Weekend Olsztyn.

Czym jest „Ligatura”, do której odnosi się Agnieszka Kotowska swoją wystawą? To w typografii znak stanowiący połączenie dwóch lub więcej liter. Na wystawie zaprezentowane są prace łączące typografię z ilustracją. Możemy na niej zobaczyć między innymi projekt „36 Days of Type”, w którym litery alfabetu są interpretowane w różnoraki sposób.
R E K L A M A
banner
Twórczość Agnieszki cechuje żywa kolorystyka, pewna doza humoru i dbałość o detal. Lubi bawić się kształtem, fakturą i inspirować się otoczeniem. Ma milion pomysłów na minutę i bardzo lubi poznawać nowych ludzi i nowe rzeczy oraz podróżować. Agnieszka Kotowska jest laureatką nagrody za talent, przyznaną przez Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie (grudzień 2017), które jest organizatorem wystawy.

Twórczość artystki także na instagramie: https://www.instagram.com/typowy_kot/

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl