Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/GW | 2018-04-04 08:00:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Miej „Zdrowie pod kontrolą”

Olsztyn24
 
Po raz kolejny, tym razem 7 kwietnia, Galeria Warmińska zaprasza na cenioną i lubianą przez olsztynian akcję „Zdrowie pod kontrolą”, podczas której będzie można wykonać wiele profilaktycznych badań, m.in. mammografię, EKG, czy spirometrię.

Wiosenna odsłona akcji profilaktycznych badań będzie wyjątkowo bogata i różnorodna. - Ponieważ poprzednie edycje naszych akcji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, postanowiliśmy rozbudować wachlarz badań i porad - mówi dyrektor Galerii Warmińskiej Michał Tur.

Choć większość badań będzie można wykonać 7 kwietnia, to już 6 kwietnia pod Galerią Warmińską zaparkuje specjalistyczny pojazd, w którym będzie można wykonać badanie w kierunku osteoporozy czy badanie słuchu. Osteobus stanie przy fontannie.
R E K L A M A
banner
7 kwietnia w Galerii Warmińskiej będą wykonywane m.in. EKG, spirometria, pomiar wydychanego tlenku węgla, będzie można sprawdzić stan uzębienia i ostrość wzroku. Chętni będą mogli sprawdzić ciśnienie i poziom glikemii. Mammografię bezpłatnie będą mogły wykonać panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ostatnich 2 latach nie miały wykonywanego tego badania. Wszystkie inne panie, które chciałby się poddać temu specjalistycznemu badaniu będą mogły to zrobić odpłatnie (koszt 80 zł).

- Ponieważ profilaktyka jest szalenie ważna, przygotowaliśmy także wiele punktów służących właśnie badaniom profilaktycznym - dodaje Tur. Wśród takich stoisk będzie m.in. to, na którym panie i panowie będą się mogli nauczyć samokontroli piersi, będą udzielane porady dietetyczne i pokazy udzielania pierwszej pomocy. Jedno ze stoisk będzie poświęcone problemom związanym z częstą przypadłością seniorów - nietrzymaniem moczu.

7 kwietnia będzie działał także kącik zdrowej stopy. Specjaliści będą analizowali także prawidłowość postawy ciała.

Nowością w tym wydaniu akcji będą porady dotyczące integracji sensorycznej, o której dyskutują na szkolnych korytarzach niemal wszyscy rodzice. Będzie się można dowiedzieć, jakim dzieciom integracja sensoryczna może pomóc np. w poprawie koncentracji, czy koordynacji ruchowej.  

Po raz pierwszy także będą udzielane porady logopedyczne i neurologopedyczne oraz porady psychologiczne.

Kolejne punkty - punkt, w którym będzie można oddać krew oraz punkt Fundacji DKMS, która gromadzi potencjalnych dawców szpiku kostnego - nie są nowością. - Ale takich akcji nigdy dość. Przypominamy, że dzięki akcjom w Galerii Warmińskiej udało się odnaleźć już kilku genetycznych bliźniaków i pomóc chorującym na białaczki - przypomina dyrektor Tur.

Tradycyjnie już w czasie „Zdrowia pod kontrolą” jedno ze stoisk będzie przeznaczone dla dzieci - będzie to tzw. Szpital Pluszowego Misia, w którym dzieci będą się opiekowały chorymi pluszakami i w ten sposób oswajały z białymi lekarskimi i pielęgniarskimi fartuchami. - Mamy nadzieję, że dzięki temu stoisku z badań nie będą musieli rezygnować ani rodzice, ani dziadkowie mający pod opieką dzieci - dodaje dyrektor Tur.

Na badania i konsultacje w Galerii Warmińskiej nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Organizatorem akcji bezpłatnych badań i konsultacji medycznych w Galerii Warmińskiej jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny - IFMSA-Poland.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl