Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-04-06 17:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Konwój Wstydu PiS pojawił się w regionie

Olsztyn24
Konferencja odbyła się na Placu Solidarności w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Na Placu Solidarności w Olsztynie stanął dzisiaj (6.04) przed południem bilbord wzywający wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego do oddania nagrody w kwocie 15 tysięcy złotych, którą otrzymał w 2017 roku. Po ulicach Elbląga jeździ podobny - wzywający posła Zbigniewa Babalskiego do zwrotu 51 tysięcy, pobranych również w ramach nagród przyznanych członkom rządu przez byłą premier Beatę Szydło.

Bilbordy powstały w ramach ogólnopolskiej akcji Platformy Obywatelskiej pod nazwą „Konwój Wstydu PiS”, którą to opozycja chce skłonić obecnie rządzących do zwrotu pobranych w ubiegłym roku w kwocie ponad 2 mln zł środków do budżetu. Po przyczynach podjęcia tak - trzeba stwierdzić - drastycznych wizerunkowo dla osób sportretowanych na wspomnianych bilbordach, kroków rozmawiano dzisiaj podczas konferencji prasowej z udziałem m.in poseł Anny Wasilewskiej, Marcina Kuchcińskiego i Łukasza Łukaszewskiego - regionalnych działaczy PO.

- Nie zgadzamy się, aby nagrody zostały u ministrów - powiedziała poseł Wasilewska. - Konwój będzie jeździł dotąd, aż wszystkie nagrody zostaną zwrócone do budżetu.
R E K L A M A
banner
Politycy i samorządowcy PO odnieśli się także do wczorajszego wystąpienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział złożenie do laski marszałkowskiej ustawy obniżającej pensje posłów o 20 procent, jak również wygłoszonego przez niego nakazu przekazania przez ministrów i sekretarzy stanu pobranych nagród na rzecz Caritas (na cel charytatywny).

Gospodarze spotkania podnieśli, że Caritas nie może być jedyną organizacją braną pod uwagę w tej kwestii, a ponadto część z pobranych środków w przypadku dokonania darowizny pozostałaby w kieszeniach nagrodzonych (w postaci zwolnienia z podatku). Dodatkowo wyrazili brak zgody na wprowadzenie limitów płacowych m.in. dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, ponieważ prezes Kaczyński nie uzgodnił proponowanych zmian z członkami PiS, co godzi w wizerunek partii poprzez wprowadzanie rozłamu w jej szeregach.

Więcej na ten temat w zapisie wideo fragmentów konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [9]
~ / 2018-04-11 10:18
Polowanie na PIS ruszyło, słychać wycie znakomicie. Obłuda PO bije na kilometr. Oni, którzy prywatyzowali za ułamek ceny i przymykali oko na miliardy przekrętów z VAT, nagle jak Katon zaczęli rozdzierać szaty nad kwotami w w skali budżetu śmiesznymi. A ekipa ze zdjęcia, szkoda gadać. Niech opowiedzą jakich nagród, czy to w formie pieniężnej czy innej, na ciepłych posadkach się dochrapali.
~Niewypał / 2018-04-09 18:06
Panie i Panowie ze zdjęc. Już staropolskie przysłowie mówi "przyganiał kocioł garnkowi" lub biblijne "prędzej belke w cudzym oku znajdzie niż drzazgę w swoim" Wstyd i po prostu nieładnie trąca hipokryzją.
~x / 2018-04-09 11:27
Czego można spodziewać się po ludziach, którzy z podniesioną głową ukazują swoją hipokryzję? Kim jesteśmy, że zgadzamy się aby zarządzali nami tacy ludzie?
~POprzypominać złodziejom / 2018-04-08 14:23
Jak sami się nachapali. Dzięki za linka z Onetu, widać jak wiceprzewodniczący PO Bogdan Borusewicz zgarnął tyle, że PIS musiałby urządzić platformersom chyba pociąg wstydu z setką wagonów.
~Wstyd? / 2018-04-07 17:48
Tu kasowano nawet 600tys zł. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wpolitycepl-o-nagrodach-dla-prezydium-senatu-w-latach-2006-2015/phezbd2
~Tosiek / 2018-04-07 17:13
Jak oni się nie wstydzą,uważają ludzi za głupców .Miliardowe afery,wypłacanie nagród,rozkradanie POLSKI, itd .OFE to naprawdę "judasze "Brak koryta ,to ich boli .Rozliczyć tych drani .
~ol_patriota / 2018-04-07 16:04
Zlodzieje przez 8 lat rozgrabili i rozkradli Polske i bezczelnie plujac ludziom w twarz udaja skromnych i sprawiedliwych.Przypomne tylko blondi ze Slaska,ktora powiedziala ze tylko frajer pracuje za 6 tys.czy Zdradka Sikorskiego przy osmiorniczkach za 1400 zl .A za te miliardowe afery i walki cale to towarzystwo z PO w poprzednim systemie,ktorego sa kontynuarami dostalo by KS
~wot / 2018-04-07 09:25
A miały być "pokora, umiar, praca, roztropność w działaniu..." BEZWSTYDNI OSZUŚCI!
~M / 2018-04-06 22:47
A moze Ci ze zdjęcia opowiedza nam jakich nagród sie dochrapali przy korycie....?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konwój Wstydu PiS w Olsztynie - konferencja prasowa PO

06-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl