Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-04-07 14:31 | Rozmiar tekstu: A A A

SOSW im. K. Makuszyńskiego i Pałac Młodzieży zaprosiły do pogłębiania wiedzy o integracji sensorycznej dzieci

Olsztyn24
Zabawy sensoryczne w Parku Centralnym | Więcej zdjęć »
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy imienia Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie wraz z Pałacem Młodzieży zaprosił dzisiaj (7.04) rodziców z dziećmi w wieku do 7. roku życia na prelekcje dla rodziców i animacje sensoryczne dla najmłodszych.

Spotkanie dydaktyczne połączone z zabawą zostało zorganizowane z okazji 65. Jubileuszu ośrodka, objętego Patronatem Naukowym przez Zespół Pedagogiki Specjalnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

W programie przewidziano prelekcję „Integracja sensoryczna w codziennej aktywności dziecka” Emilii Kowalewicz-Rusieckiej - terapeuty SI oraz treningu słuchowego, a także warsztaty dla dzieci (twórcze zabawy muzyczne, rękodzieło/plastyka) z animatorami Pałacu Młodzieży, które odbyły się w siedzibie PM.
R E K L A M A
banner
Na placu zabaw przy Muzeum Nowoczesności w Parku Centralnym natomiast przygotowano plac zabaw jako naturalną salę integracji sensorycznej, gdzie zaproszono do animowanych zabaw sensorycznych pod okiem terapeutów integracji sensorycznej z SOSW im. Kornela Makuszyńskiego.

******

Termin integracja sensoryczna (definicja podawana przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej) określa prawidłową organizację wrażeń sensorycznych (bodźców) napływających przez receptory. Oznacza to, że mózg, otrzymując informacje ze wszystkich zmysłów (wzrok, słuch, równowaga, dotyk, czucie ruchu-kinestezja) dokonuje ich rozpoznania, segregowania i interpretacji oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami.

Na tej podstawie mózg tworzy odpowiednią do sytuacji reakcję nazywaną adaptacyjną. Jest to adekwatne i efektywne reagowanie na wymogi otoczenia. Może to być odpowiedź zarówno ruchowa, jak i myślowa.

Integracja sensoryczna rozpoczyna się już w okresie płodowym i trwa do około 7. roku życia. Nierozwinięcie określonych umiejętności w kolejnych stadiach rozwoju powoduje powstawanie trudności w funkcjonowaniu i zachowaniu dziecka.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Animacje sensoryczne dla najmłodszych

07-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl