Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2018-04-10 10:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Dobry wynik polskich szablistów na Mistrzostwach Świata Juniorów w szermierce

Olsztyn24
Polacy na Mistrzostwach Świata w Weronie | Więcej zdjęć »
W dniach 1-09 kwietnia w Weronie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w szermierce. Po całorocznych kwalifikacjach światowych, do reprezentacji Polski szablistów na te mistrzostwa zakwalifikował się barczewianin Czarek Białecki.

W turnieju uczestniczyło 158 najlepszych zawodników świata w kategorii junior. Walki grupowe były bardzo ważnym elementem tego turnieju ze względu na bardzo wyrównany poziom prezentowany przez wszystkich uczestników turnieju. Czarek po stoczeniu 6 walk grupowych miał na koncie 4 wygrane, co dało mu awans do fazy pucharowej.

Przeciwnikiem Czarka w fazie pucharowej był reprezentant Rumuni. Walka była bardzo wyrównana. Niestety Czarek uległ 15-14 i zakończył turniej jako 74. zawodnik na świecie.
R E K L A M A
banner
Turniej drużynowy, nasza reprezentacja z Czarkiem w składzie, rozpoczęła potyczką z reprezentacją Kolumbii. Pojedynek okazał się bardzo wyrównany, ale zwycięski dla naszego zespołu 45-41. Następnym przeciwnikiem był bardzo groźny zespół z Kazachstanu, w którym stratował 8. zawodnik po turnieju indywidualnym. Pojedynek był również bardzo wyrównany, ale nasza reprezentacja pokonała przeciwników 45-42. W walce o najlepszą 4 Mistrzostw Świata nasz zespół spotkał się z gospodarzami turnieju, reprezentacją Włoch. Ten pojedynek zdecydowanie wygrali Włosi, którzy bez przegranej w turnieju ostatecznie zostali Mistrzami Świata. Nasi reprezentanci stracili szansę na medal i po porażkach z reprezentacją Białorusi i Niemiec zostali 8 drużyną świata.

Dla Czarka, jako mieszkańca Barczewa, uczestniczenie w turnieju i reprezentowanie Polski było dużym wyróżnieniem. Dzisiaj polscy szabliści nie są zaliczani do faworytów na świecie. Tylko wielka ambicja i wola walki naszych zawodników pozwala osiągać dobre wyniki. Czarek zaczynając swoja przygodę z szermierką w Olsztynie, nie myślał pewnie że uda mu się już po raz 5. uczestniczyć w najważniejszym turnieju świata w tej kategorii.

Grzegorz Białecki

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl