Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-19 14:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Wszystko gotowe! Można zaczynać!

Olsztyn24
Konferencja prasowa w CRS Ukiel | Więcej zdjęć »
Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel w Olsztynie jest gotowe do kolejnego sezonu letniego. Zapewniali o tym dzisiaj (19.04), podczas konferencji prasowej, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński, jednocześnie prezentując nowy sprzęt turystyczno-rekreacyjny, który wzbogacił ofertę wypożyczalni sprzętu CRS Ukiel.

- Spodziewamy się dużej aktywności mieszkańców i turystów w CRS Ukiel, tym bardziej, że mamy do zaoferowania wiele różnego rodzaju sprzętu turystycznego i sportowego. Jestem przekonany, że ta aktywność będzie kontynuowana - powiedział m.in. prezydent Grzymowicz.

Z danych elektronicznego systemu monitorującego natężenie ruchu osobowego nad Jeziorem Ukiel wynika, że w 2017 roku obiekty CRS Ukiel odwiedziała rekordowa liczba osób - 1,3 mln.
R E K L A M A
banner
- W pierwszy ciepły weekend kwietnia tego roku CRS Ukiel odwiedziło 7,5 tys. osób, co dowodzi, że popularność tego miejsca jest wielka, i że jeżeli pogoda dopisze, to ten rekord 1,3 mln gości zostanie pobity - powiedział dyrektor Jerzy Litwiński.

W tym roku OSiR wzbogacił swoją ofertę sprzętu rekreacyjno-sportowego w swoich wypożyczalniach. To m.in. 15 nowych rowerów trekkingowych oraz 6 desek surfingowych typu sup.

- Rowery trekkingowe mają m.in. służyć do pokonywania nowej trasy rowerowej dookoła Jeziora Ukiel o długości 17 kilometrów. Ta trasa w ubiegłym roku była wykorzystywana przez uczestników półmaratonu, a teraz chcemy, żeby również służyła rowerzystom. Nowością są też deski typu sub. To ostatnio bardzo modny sprzęt, który pojawił się w Olsztynie po raz pierwszy. Od tego roku mamy go w wypożyczalni sprzętu CRS Ukiel. Oprócz tego mamy rolki, nartorolki, zestawy do gier. Mamy też praktycznie wszystko, co można sobie zamarzyć, ze sprzętu pływającego i sportowego - poinformował dyrektor Litwiński.

W wypożyczalniach CRS Ukiel są więc m.in. kajaki jedno i dwuosobowe, rowery wodne, deski surfingowe i kitesurfingowe, łodzie żaglowe Omega, łodzie wiosłowe, skutery wodne i motorówki. Są też rowery, łyżworolki, nartorolki, narty biegowe, kijki do nordic walking oraz zestawy do różnych gier na świeżym powietrzu. Łącznie jest to ponad 500 sztuk sprzętu, z którego jednocześnie może korzystać prawie 1000 osób.

Dodajmy jeszcze, że sprzęt rekreacyjno-sportowy w CRS Ukiel można wypożyczać przez cały rok, natomiast sprzęt pływający będzie można wypożyczać od 1 maja.

Jak na razie nie zmienia się cennik za wypożyczenie sprzętu. Ceny zaczynają się od 6 zł i maksymalnie osiągają kilkanaście złotych za godzinę.

OSiR wprowadza też nowości do swojej ofercie. Jedną z nich będzie możliwość zwrócenia sprzętu w jednej z trzech wypożyczalni nad Jeziorem Ukiel (przy ul. Kapitańskiej, przy ul. Olimpijskiej lub przy ul. Sielskiej) niezależnie od miejsca wypożyczenia. Nową propozycją będzie też możliwość wypożyczenia sprzętu na kilka dni.

- Będziemy promowali wypożyczenia kilkudniowe - zapowiedział dyrektor Litwiński. - Chodzi o to, żeby ktoś, kto przyjedzie do Olsztyna na kilka dni, mógł sobie na ten czas wypożyczyć np. rower.

Głównie dla przyjezdnych, ale nie tylko, OSiR przygotował też informator z mapą o znajdujących się w Olsztynie i okolicach szlakach rowerowych i kajakowych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~zyta / 2018-04-20 07:58
Naprawdę, pamiętajmy o KASKACH na głowie. To ratuje życie. I nieważne czy jedziemy blisko czy daleko. TO MUSI być nawyk. KASK NA GŁOWĘ !!!! Obowiązkowo. Nie zapominajmy o dzieciach.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa w CRS Ukiel w Olsztynie [19.04.2019]

19-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl