Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-04-19 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Ludowcy złożyli wniosek o wotum nieufności wobec ministra kultury i dziedzictwa narodowego

Olsztyn24
Konferencja prasowa posłów PSL i UED w Sejmie (fot. mat. pras.)
Urszula Pasławska, posłanka PSL z Warmii i Mazur, w imieniu klubu parlamentarnego PSL-UED złożyła dziś (19.04) w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec Piotra Glińskiego, wicepremiera oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

- Dlaczego domagamy się odwołania Piotra Glińskiego? Przede wszystkim z powodu wytransferowania pół miliarda złotych z publicznych pieniędzy za granicę, na konto prywatnej Fundacji Czartoryskich w Lichtensteinie. Dzieła sztuki z ich kolekcji, w tym „Damę z łasiczką”, można było chronić przed wywozem z Polski nie płacąc nawet złotówki. Wystarczyło wpisać je na Listę Skarbów Dziedzictwa, stosowną ustawę przygotował poprzedni wiceminister kultury Piotr Żuchowski - tłumaczy Urszula Pasławska. - Wicepremier Gliński wolał jednak zapłacił pół miliarda złotych arystokracie z zagranicy.

To nie jedyny zarzut ludowców wobec Piotra Glińskiego.
R E K L A M A
banner
- Wicepremier powinien też odpowiedzieć za swój nadzór nad Polską Fundacją Narodową, która miała promować Polskę za granicą, a jest jedynie źródłem zarobku dla ludzi związanych z PiS. Za upolitycznianie polskiej kultury przez wprowadzanie partyjnych funkcjonariuszy do teatrów, muzeów, galerii i wszelkich innych instytucji. Za co najmniej kontrowersyjne decyzje kadrowe, jak np. w Teatrze Polskim, za obcięcie o połowę dotacji dla państwowych szkół muzycznych - wylicza Urszula Pasławska. - Przykłady można mnożyć, jednak najpoważniejszym argumentem jest podarowanie pół miliarda złotych zagranicznej fundacji, która kilka miesięcy później przestała istnieć. Nawet córka prezesa Czartoryskiego mówiła, że było to działanie nieuprawnione, bo jej ojciec nienawidzi Polski i Polaków.

Pod wnioskiem podpisało się już 85 posłów opozycji.

Komentarze [3]
~PSL w życiu nie zagłosuję / 2018-04-20 09:27
misiek i pasławska - to teraz w kulturze robią?
~Tosiek / 2018-04-19 23:12
obłudnicy .
~jejku / 2018-04-19 23:10
To misiek Kamiński należy tym razem do ludowców? Były spin doktor PIS-u...Gdzie on jeszcze nie był. Żeby tylko nie splamić się pracą...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl