Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-20 16:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto dzieli 27 mln złotych z nadwyżki budżetowej

Olsztyn24
Konferencja prasowa w olsztyńskim ratuszu | Więcej zdjęć »
Na najbliższej sesji, Rada Miasta Olsztyna podejmie decyzję o rozdysponowaniu jeszcze w tym roku dodatkowych 27 mln złotych. Po rozliczeniu dochodów i wydatków budżetu miasta za rok 2017 okazało się, że miasto na rachunku bieżącym ma prawie 30-milionową nadwyżkę, którą można przeznaczyć na realizację tegorocznych zadań. Dzisiaj (20.04) prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, przewodnicząca Rady Miasta Halina Ciunel i przewodniczący komisji budżetu i finansów Rady Miasta Mirosław Gornowicz przedstawili dziennikarzom propozycję rozdysponowania nadwyżki.

Wśród propozycji rozdziału pieniędzy znalazły się m.in. takie, które przynajmniej w części „załatwiają” nośne społecznie tematy. Tak więc na modernizację płyty boiska piłkarskiego stadionu przy al. Piłsudskiego ma być przeznaczonych 6 mln złotych, a nie jak wcześniej zapowiadał prezydent - 3,5 mln złotych. Zwiększona kwota pozwoli na zamontowanie na płycie boiska najnowocześniejszych urządzeń do nawadniania i utrzymania płyty boiska. Jeżeli radni miejscy przyjmą propozycję przedstawioną przez prezydenta, to jeszcze w tym roku w Olsztynie pojawią się rowery miejskie. Na ten cel prezydent chce przeznaczyć 350 tys. złotych. Pozwoli to zakupić system składający się z około 100 rowerów. Będzie też 2 mln złotych na wybudowanie Łynostrady na odcinku od ul. Artyleryjskiej do Lasu Miejskiego.

Stosunkowo duże pieniądze, bo 6 mln złotych, otrzyma Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne na pokrycie wyższych niż zakładano kosztów utrzymania miejskiej komunikacji i nie podwyższanie cen biletów za przejazdy autobusami i tramwajami. O 1 mln złotych zwiększy się pula pieniędzy przeznaczonych w tegorocznym budżecie miasta na rewitalizację terenów i obiektów miejskich przy ul. Knosały, w tym dawnej zajezdni trolejbusowej. Te dodatkowe pieniądze pozwolą na podpisanie umowy na realizację projektu rewitalizacji zgodnej z wynikami przeprowadzonego już przetargu. Nieco ponad 0,5 mln złotych otrzyma też Miejski Ośrodek Kultury na modernizację olsztyńskiego amfiteatru.
R E K L A M A
banner
Inne z zaproponowanych przez prezydenta zadania do realizacji przy wykorzystaniu środków z budżetowej nadwyżki to m.in.:

- 910 tys. złotych na wkład własny Szpitala Miejskiego w Olsztynie do projektu informatyzacji szpitala,
- 500 tys. zł na projekty realizowane przez Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie,
- 300 tys. zł na optymalizację sygnalizacji świetlnej w mieście,
- 210 tys. zł na dodatkowe imprezy w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego,
- 160 tys. zł na podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez doświetlenie przejść dla pieszych,
- 100 tys. zł na promocję Olsztyna w PlusLidze siatkarzy,
- 70 tys. zł na dodatkowe wynagrodzenia dla ratowników na miejskich kąpieliskach, co pozwoli na wydłużenie okresu pracy ratowników o miesiąc,
- 100 tys. zł na paliwo dla straży pożarnej,
- 100 tys. zł na dofinansowanie zawodów Pucharu Świata w Trathlonie, które odbędą się w Olsztynie w maju br.

Na dofinansowanie środkami z nadwyżki mogą liczyć też tzw. projekty miękkie, których lista znajdzie się w projekcie uchwały o zmianie budżetu na ten rok, którym to projektem Rada Miasta Olsztyna zajmie się w środę, 25 kwietnia.

Więcej o tej sprawie w naszej wideorelacji z dzisiejszej konferencji prasowej w olsztyńskim ratuszu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~yogi / 2018-04-20 21:54
Z tego co wiem, Łynostrada w rejonie Os. Mlecznego realizowana jest z Budżetu Obywatelskiego. Prace odwlekały się, bo trzeba było przeprojektować trasę. Mówił o tym prezydent, chyba na ostatniej sesji Rady Miasta.
~A Łynostrada / 2018-04-20 21:47
A Łynostrada na osiedlu Mlecznym? Skoro sa pieniądz eto trzeba je przeznaczyć na ten od wielu lat oczekiwany projekt
~Katarzyna / 2018-04-20 21:42
300 tysięcy na optymalizację sygnalizacji świetlnej w mieście i 6 MILIONÓW NA STADION DLA DRYZYNY KTÓRA SPADA DO 2GIEJ LIGI?!? To kpiny. Wszystkim którzy za tym zagłosują podziękuje
~Marian / 2018-04-20 20:14
A na kulturę - choćby 40 tys. zł więcej na stypendia artystyczne - ani złotówki!!! Brawo!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta Olsztyna [20.04.2018]

20-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl