Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-23 15:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie szkoły zawodowe zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną

Olsztyn24
Prezentacja olsztyńskich szkół zawodowych w HWS Urania | Więcej zdjęć »
Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Olsztynie oraz olsztyńskie szkoły zawodowe zaprosiły dzisiaj (23.04) do hali Urania uczniów gimnazjów, szkół podstawowych i nauczycieli na prezentację oferty szkół zawodowych na rok szkolny 2018/2019. Prezentacja była połączona z finałem konkursu medialnego pod hasłem „Zawodowcy z Olsztyna”.

- Ta impreza jest akcją promocyjną olsztyńskiego szkolnictwa zawodowego
- powiedział nam Mariusz Badura, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Olsztyna. - Z jednej strony działamy, żeby podnieść jakość kształcenia i zapewnić dobrą infrastrukturę do nauki zawodu, z drugiej zaś wykorzystujemy media, by przekazać, co daje szkolnictwo zawodowe tym, którzy podejmą się tej formy edukacji.

W olsztyńskich szkołach zawodowych w roku szkolnym 2018/2019 będzie ponad 1700 miejsc rekrutacyjnych. Osiem szkół zawodowych ogólnodostępnych i szkoły zawodowe w dwóch ośrodkach specjalnych, proponują naukę dwudziestu ośmiu zawodów w technikach oraz dwunastu zawodów w szkołach branżowych. Organizatorzy dzisiejszej prezentacji przekonują, że warto wybrać naukę w szkołach zawodowych.
R E K L A M A
banner
- Kształcenie w szkołach zawodowych nie zamyka całej ścieżki edukacyjnej, która jest dostępna po liceum ogólnokształcącym, daje natomiast absolwentom zdolność na rynku pracy, często w zawodach niezwykle poszukiwanych, co wiąże się oczywiście z dostępnością do pracy - tłumaczy Mariusz Badura. - Trzeba podkreślić, że często są to zawody poszukiwane nie tylko na polskim rynku pracy, ale również na rynku europejskim.

Gośćmi honorowymi prezentacji byli: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz międzynarodowy mistrz fryzjerstwa Andrzej Matracki.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Prezentacja olsztyńskich szkół zawodowych 2018

23-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl