Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-10 18:53 | Rozmiar tekstu: A A A

W „Medyku” przyszli masażyści zdobywali umiejętności leczenia masażem

Olsztyn24
III Konferencja warsztatowa w Szkole Policealnej im. Prof. Religi w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Zdobycie umiejętności wykraczających poza podstawę programową w zakresie masażu leczniczego, zwiększających konkurencyjność techników masażystów na rynku pracy, to cel zorganizowanej dzisiaj (10.04) w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie III Konferencji warsztatowej pod hasłem „Masaż - między zawodem a pasją”. W konferencji wzięło udział blisko 100 osób, zarówno uczniów szkół policealnych na kierunku technik masażysta, jak i masażystów pracujących już w zawodzie. Wśród uczestników konferencji byli nie tylko uczniowie i absolwenci olsztyńskiego „Medyka”, ale także bliźniaczych szkół w Elblągu, Ełku, Giżycku oraz Bydgoszczy i Łomży.

- Dziesięć lat temu, gdy zaczynaliśmy inwestować w naszych uczniów i pozyskiwać środki unijne na zajęcia pozalekcyjne, wymyśliliśmy dla masażystów takie szkolenia, które wykraczały poza podstawę programową, a były bardzo „chodliwe” na tzw. rynku pracy i drogie, jeśli chodzi o koszty kształcenia - mówi Jolanta Kłoczewska, dyrektor Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. - Te zajęcia, często bardzo specjalistyczne, dawały szansę i preferencje w zatrudnianiu naszych absolwentów, bo potrafili coś więcej niż wynikało z podstawy programowej. Pomyśleliśmy sobie, że dobrze by było takimi umiejętnościami dzielić się z naszymi absolwentami. I w tym celu, cztery lata zorganizowaliśmy pierwszą konferencję warsztatową. Zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania. Okazało się, że „trafiliśmy w punkt”. Do zdobywanych na naszych konferencjach umiejętności trzeba samemu dochodzić latami.

Naturalną konsekwencją zainteresowania specjalistycznymi warsztatami w „Medyku” były kolejne konferencje warsztatowe. Nowych umiejętności uczyli na nich nie tylko zaproszeni na konferencje specjaliści, ale także nauczyciele olsztyńskiej szkoły, którzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Ich umiejętności znacząco wykraczają poza obowiązującą dla techników masażu podstawę programową.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsze warsztaty poświęcone były masażowi tkanek głębokich. Nowych umiejętności uczestników konferencji uczyli:

» Piotr Szałański i Łukasz Czubiewski, profesjonalni szkoleniowcy z zakresu masażu tkanek głębokich, współpracujący z bydgoskim Ośrodkiem szkoleniowo-wdrożeniowym Marka Szarata,

» Małgorzata Dobrzyńska, Barbara Bukowska i Jan Zorychta z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji,

» Weronika Marszałek i Mirosław Pióro ze Szkoły Policealnej im. Prof. Religi w Olsztynie.

- Ta trzecia już konferencja warsztatowa pokazuje, że dobrze zapisaliśmy się w pamięci masażystów, bo przyjechali do nas ludzie „z całej Polski” - mówi dyrektor Kłoczewska. - Osób, które chcą posiąść specjalistyczną wiedzę z zakresu masażu jest coraz więcej i to napawa nas optymizmem, że na pewno zorganizujemy kolejne konferencje - dodaje.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie III Konferencji warsztatowej „Masaż - między zawodem a pasją”

10-04-2018

image galeria
III Konferencja warsztatowa „Masaż - między zawodem a pasją”

10-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl