Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2018-04-27 21:26 | Rozmiar tekstu: A A A
Jubileuszowe Forum Przedsiębiorców gminy Dywity

Wymiana doświadczeń i uhonorowanie osobowości

Olsztyn24
Jubileuszowe Forum Przedsiębiorców gminy Dywity (fot. archiw. UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Ponad 70 przedsiębiorców z gminy Dywity wzięło udział w X Gminnym Forum Przedsiębiorców, które odbyło się w czwartek (26.04) w Dywitach. Była to znakomita okazja do wymiany doświadczeń, zaprezentowania przedstawicielom biznesu możliwości wsparcia funduszami unijnymi, nowych zasad działania specjalnych stref ekonomicznych, przybliżenia zapisów Konstytucji dla Biznesu oraz nowych technologii i start upów.

Coroczne spotkanie przedsiębiorców organizowane przez wójta Jacka Szydło cieszy się coraz większą popularnością wśród lokalnych przedstawicieli biznesu i właścicieli firm z gminy Dywity. Do zmodernizowanej niedawno sali sportowej Szkoły Podstawowej w Dywitach przybyło ponad 70 przedsiębiorców.

– Spotkania są ciekawe, bo możemy się nawzajem poznać, wymienić doświadczeniami oraz dowiedzieć się, jakie plany inwestycyjne ma gmina – mówi Maciej Wachowski z Drukarni Spręcograf. – Interesujące są również wystąpienia zaproszonych gości. Dostaliśmy dużą dawkę informacji, które przydadzą nam się w codziennej działalności.
R E K L A M A
banner
Zanim jednak rozpoczęły się wystąpienia i prezentacje, na scenie pokazały się młode talenty z gminy Dywity, czyli uzdolniony akordeonista Julian Wilk i młoda piosenkarka Wiktoria Przęczek. Następnie nastąpił najbardziej wzruszający moment wydarzenia, czyli wręczenie nagrody Warmianki – Osobowość Roku 2017, Genowefie Obuchowicz, Sybiraczce z Kresów i wieloletniej sołtys wsi Dywity. Na kanwie życiorysu pani Genowefy powstała książka „Przebojowa pani Genia” wydana przez gminę Dywity jako hołd dla wszystkich Sybiraków i Kresowiaków, którzy doświadczyli trudnych losów życiowych, a po wojnie osiedlili się w gminie Dywity.

– Chciałam podziękować wójtowi, że pamięta o tak maluczkich i wiekowych mieszkańcach – Genowefa Obuchowicz nie kryła wzruszenia. – Gdy po ponad 5 latach zsyłki na Syberię  trafiłam na polska ziemię, to długo ją całowałam. Ile ona jest warta, wie tylko ten, kto ją stracił.

W dalszej części wójt Jacek Szydło przedstawił przedsiębiorcom informację o sytuacji społeczno-ekonomicznej gminy Dywity oraz inwestycjach, które będą realizowane w 2018 roku i w dalszej przyszłości.

– W 2018 roku skupiamy się na drogach i budowie wodociągów z Osiedla Sterowców do Dywit, Ługwałdu i Różnowa, które pozwolą nam przejść na dobrą jakościowo olsztyńską wodę – mówił wójt Jacek Szydło.

Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawiła najważniejsze założenia Konstytucji dla Biznesu, czyli pakietu pięciu ustaw, które wchodzą w życie 1 maja 2018 roku i ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej przedsiębiorcom.

– Po 31 kwietnia obudzą się państwo w nowej i znacznie przyjaźniejszej rzeczywistości – mówiła Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg.

Z kolei Bronisław Anfolecki z WMSSE opowiadał o nowych zasadach działania specjalnych stref ekonomicznych, które spowodują, że cała Polska stanie się jedną, wielką strefą, a przedsiębiorcy uruchamiający nowe inwestycje lub tworzący nowe miejsca pracy będą mogli liczyć na zwolnienia w podatku dochodowym.

Małgorzata Ofierska, prezes LGD Warmiński Zakątek opowiedziała o dostępnych funduszach dla przedsiębiorców, a Krystyna Dudzińska, dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego o możliwościach wsparcia przedsiębiorców przez urząd.

Druga część forum poświęcona była nowoczesnych technologiom, innowacyjnym biznesom, Internetowi i start upom. Prelegentami byli Paweł Harajda, prezes stowarzyszenia Olcamp oraz Daniel Mańkowski, właściciel firmy Graften z Olsztyna, który opowiedział, jak przeszedł od pomysłu do nowoczesnego biznesu i zaprezentował możliwości stworzonej przez firmę drukarki 3D. Ten pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem zgromadzonych przedsiębiorców.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl