Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-04-29 11:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Pracowity kwiecień strażników granicznych z młodzieżą

Olsztyn24
Spotkania strażników granicznych z dziećmi i studentami odbywały się w PSG (fot. WMOSG) | Więcej zdjęć »
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w kwietniu prowadzili spotkania z młodzieżą szkolną i studentami. Starali się nie tylko przybliżyć służbę w tej formacji, ale również edukować.

W szkołach zbliża się czas matur. Wielu absolwentów stanie przed wyborem przyszłego zawodu. Funkcjonariusze Straży Granicznej przez cały kwiecień spotykali się z uczniami i studentami, aby ułatwić im podjęcie tej ważnej decyzji. Uczestniczyli w targach pracy, odwiedzali szkoły, zapraszali zainteresowane służbą osoby na placówki podległe Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi SG. Nie zapomnieli również o dzieciach przedszkolnych z terenu Warmii i Mazur.

Prawie 1 700 młodych ludzi z zainteresowaniem poznawało tajniki służby w Straży Granicznej. Uczniowie i przedszkolaki mieli też okazję zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Ponadto zapoznali się z infrastrukturą i funkcjonowaniem drogowych przejść granicznych. Spotkania były też dobrą okazją do zapoznania uczestników z niebezpiecznym zjawiskiem, jakim jest handel ludźmi.
R E K L A M A
banner
Nie zabrakło również pytań o codzienną pracę i obowiązki funkcjonariuszy SG. Osobom zainteresowanym służbą w formacji przybliżono poszczególne etapy kwalifikacyjne i wręczono materiały informacyjne. Najmłodsi uczestnicy pytali o wiek, jaki muszą osiągnąć, by zostać funkcjonariuszem SG.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl