Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Maja Dzieciątek | 2018-05-08 20:22 | Rozmiar tekstu: A A A

We Fromborku powstanie „Wozownia Sztuk”

Olsztyn24
Podpisanie umów na prace budowlane i konserwatorskie we Fromborku | Więcej zdjęć »
W połowie maja 2018 r., we Fromborku, w neogotyckim nowym pałacu biskupim i znajdującej się w jego pobliżu wozowni, rozpoczną się roboty budowlane i konserwatorskie. Wszystko po to, żeby za dwa lata można było udostępnić obiekty do zwiedzania i twórczej pracy w planowanych pracowniach artystycznych.

7 maja 2018, w imieniu Rzymskokatolickiej Parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Fromborku, proboszcz ks. dr Jacek Wojtkowski podpisał umowę na realizację prac budowlanych z Przedsiębiorstwem Budowlanym „Skorłutowski” sp.j. z Olsztyna oraz na pełnienie nadzoru inwestorskiego z firmą Rzeczoznawstwo i Usługi Budowlane „MIRO” inż. Mirosław Ożubko z Elbląga.

Podpisanie umów miało miejsce w zabytkowych wnętrzach, w których prace konserwatorskie będą dotyczyć zachowanej oryginalnej stolarki oraz niezwykle cennych pieców kaflowych z berlińskiej fabryki Tobiasa Christopha Feilnera, projektowanych m.in. przez znakomitego architekta Carla Friedricha Schinkla.
R E K L A M A
banner
W czasie przygotowywania projektu pn. Remont i modernizacja budynków nowego pałacu biskupiego i wozowni wraz z otoczeniem do prowadzenia działalności kulturalnej pn. Fromborska Inicjatywa Kulturalna „Wozownia Sztuk”, który zdobył na realizację dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, Parafia nawiązała współpracę z placówkami oświatowymi i organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi artystów, co daje pewność zrealizowania celów projektu i twórczego wykorzystania potencjału całego Wzgórza Katedralnego we Fromborku.

W wozowni zostanie urządzona galeria sztuki oraz pracownie: plastyczna i batiku, rzeźbiarsko-garncarska, muzyczna, fotograficzna i grafiki komputerowej, a w pałacu, w reprezentacyjnych salach, przygotowana będzie wystawa przypominająca dawnych mieszkańców pałacu i ważne postaci, które tam gościły. Powstanie także miejsce na kameralne koncerty i spotkania.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na styczeń 2020 roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl