Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKiS | 2018-05-08 21:32 | Rozmiar tekstu: A A A
Ewelina Przewodowska- Ryłka w Olsztynie

Wiersze w obrazie

Olsztyn24
Ewelina Przewodowska-Ryłka (fot. archiw. artystki) | Więcej zdjęć »
Piętnastego maja (wtorek) o godz. 18.30 w Klubie u Artystów w Olsztynie, na zaproszenie Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka, swoje malarstwo i grafikę zaprezentuje Ewelina Przewodowska-Ryłka, olsztynianka, która prowadzi prywatną szkołę rysunku i malarstwa w Wielkiej Brytanii. Jej prace graficzne są często ilustracją wierszy, które też pisze.

Autorka urodziła się w 1977 roku w Olsztynie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (dyplom w 2011 roku w pracowni malarskiej prof. Zygmunta Drońskiego). Mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Tam prowadzi prywatną szkołę rysunku i malarstwa, zawodowo też zajmuje się aranżacją wnętrz. Jest mężatką, ma dwóch wspaniałych synów. Pisze wiersze i często angażuję się w akcje charytatywne, przekazując prace na licytacje. Uwielbia stylizować meble, kocha wszelki design, kataloguje zwariowane meble, ubrania, kocham markę GUCCI, ponieważ jest dla niej bardzo inspirująca.

Na co dzień zajmuje się aranżacją i dekoracją wnętrz. Prace swoje wstawia w lokalnych galeriach, restauracjach oraz pubach. W ten sposób, według artystki, trafiają one do różnych warstw społecznych. Jednym z założeń sztuki jest bowiem dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Prace artystki odzwierciedlają jej stan umysłu, są odpowiedzią na otaczający ją świat, a także wewnętrzną polemiką nad wartością człowieka w dzisiejszym świecie. Nierzadko kontrowersyjne i stawiające trudne pytania. Są wyrazem zainteresowań artystki i poszukiwania odpowiedzi „co będzie dalej po śmierci”. Odzwierciedlają jej fascynację nieuniknionym, o czym pisze w pracy licencjackiej pt. „Śmierć w sztuce”. W pracy magisterskiej artystka postawia zaś retoryczne pytanie - czy dzisiejsza sztuka jest „brudna czy zła”? Większość z grafik artystki jest ilustracją do jej autorskich wierszy.
R E K L A M A
banner
Z okazji zbliżającego się wernisażu w Olsztynie, Ewelina Przewodowska-Ryłka nie zdecydowała się mówić szerzej o sobie utrzymując skromnie, że nie wyróżnia się niczym szczególnym, ponieważ jest tu wokół wielu wspaniałych, znanych artystów. Przyznaje, że jest osobą otwartą, ale mało ufną. Jeden temat w rozmowie ponosi ją szczególnie - mogłaby godzinami rozmawiać o swoich psach, które obok synów, są dla niej również ważne.

Wernisaż we wtorek, 15 maja, w Klubie u Artystów w Olsztynie, godz. 18.30.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl