Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2018-05-13 15:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Festyn rodzinny „Kolorowo, zdrowo, bezpiecznie” zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 14

Olsztyn24
Festyn w SP 14 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (12.05) na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie rozpoczął się festyn rodzinny „Kolorowo, zdrowo, bezpiecznie”. Ponieważ nasi uczniowie nie tylko się uczą, ale zajmują się również wieloma innymi dziedzinami sztuki i sportu, działają w PCK i wolontariacie, mają wiele innych ciekawych zainteresowań, chcieliśmy zaprezentować i pochwalić się ich możliwościami i umiejętnościami>

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły Jarosława Kozak. Nasze spotkanie zaczęliśmy od pokazu grupy tanecznej. Wystąpili dwaj uczniowie klasy drugiej: bliźniacy Bartosz i Piotr Hertrampf wraz z przyjaciółmi. Trzy pary zaprezentowały się w trzech tańcach ludowych. Zatańczyły polkę, krakowiaka i oberka, a piękne stroje i sposób wykonania wzbudził ogólny podziw. Pary otrzymały gromkie brawa i podziękowania od organizatorów.

Nadszedł czas na występ chóru szkolnego, który działa pod kierunkiem Hanny Borys. Uświetnia on nie tylko wszystkie uroczystości szkolne, ale występuje też na terenie miasta. Młodzi artyści zdobywają wiele nagród i wyróżnień w konkursach miejskich i wojewódzkich, zarówno w kategorii chórów, jak i solistów. W sobotę chórzyści zaprezentowali część swojego bogatego repertuaru. Wystąpiła również absolwentka naszej szkoły - Maja Kucner, która poza umiejętnością śpiewu zaprezentowała zdolność gry na małej gitarze.
R E K L A M A
banner
Kolejnym punktem programu był pokaz grupy zapaśniczej. Trener Michał Staszewski z klubu Budowlani Olsztyn pokazał umiejętności swoich podopiecznych, będących jednocześnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 14 (Piotr i Sebastian Wesołowscy). Zaznaczyć należy, że uczniowie naszej szkoły awansowali do finałów Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. Pokaz był również skierowany do rodziców i dzieci z obecnych klas III, którzy mogą się zapisać do tworzonej w naszej szkole klasy czwartej o profilu sporty walki (judo, zapasy). Ten pokaz również wzbudził wielkie zainteresowanie i był świetnie poprowadzony przez ciekawie opowiadającego o swoim sporcie trenera.

Po tej dawce emocji artystycznych i sportowych, zaprosiliśmy wszystkich przybyłych do kolejnych stanowisk. Były to:

- przygotowany przez Jakuba Górskiego, ojca uczennicy klasy drugiej, punkt zabytkowych samochodów i grupy motocyklowej; miejsce to wzbudziło szczególnie duże zainteresowanie, ponieważ do samochodów można było wsiąść, a przejażdżka motorem dostarczała adrenaliny,

- przygotowany przez nasze absolwentki punkt udzielania pierwszej pomocy; to właśnie tu można było zapoznać się, lub doskonalić umiejętności w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej; nasze byłe uczennice będąc jeszcze w szkole interesowały się zagadnieniem ratowania innych i współpracowały z PCK oraz aktywnie działały w wolontariacie; były laureatkami konkursu „Ośmiu wspaniałych,

- przygotowany przez Hannę Borys konkurs plastyczny „Czternastka - bajkowa szkoła”; dzieci rysowały na profesjonalnych sztalugach, a prace były tak piękne, że przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca,

- konkursy sportowe - nauczycielki wychowania fizycznego, Irena Podolak i Katarzyna Dębowska, przygotowały stacje, na których można było uprawiać sport na wesoło i z przymrużeniem oka; chodziło przecież głównie o dobrą zabawę,

- punkt gastronomiczny - do stołówki szkolnej zapraszaliśmy wszystkich zmęczonych upałem na słodki poczęstunek; były kawa, herbata, soki oraz ciasta przygotowane przez uczniów i ich rodziców; można było zjeść przepyszną grochówkę przygotowaną przez panią kucharkę.

Na sobotnim spotkaniu potwierdziło się, że Szkoła Podstawowa nr 14 to placówka kameralna i rodzinna. Nawet absolwenci chętnie do niej wracają i uczestniczą w różnych przedsięwzięciach, za co serdecznie dziękujemy. Liczymy też na dalszą współpracę.

Ponieważ część rodziców była zainteresowana szkołą, mogła obejrzeć ją bardzo dokładnie razem z Aliną Bogdańską. Ona również opowiedziała o warunkach pracy w placówce. Rodzice dowiedzieli się, że pracujemy na jedną zmianę i kończymy pracę o 14:30, a w piątki o 13:30. Pokazano im dobrze wyposażone pracownie, stołówkę szkolną i świetlicę. Poinformowano, że prowadzimy zapisy do wszystkich poziomów klas szkoły podstawowej I - VIII, a także o tym, że bogata oferta zajęć na świetlicy jest darmowa.

Sobotnie przedpołudnie uznajemy za bardzo udane i zapraszamy na podobne w przyszłym roku.

Lech Wąsowski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl