Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2018-05-15 22:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Ogłoszono przetargi na rower miejski i nowe boisko na stadionie

Olsztyn24
 
Dwie oczekiwane inwestycje są krok bliżej realizacji. Ogłoszone przetargi na uruchomienie roweru miejskiego oraz budowę nowego boiska na stadionie przy al. Piłsudskiego w Olsztynie.

Przed następnym sezonem obiekt powinien zyskać zupełnie nową murawę. Ta ma zostać stworzona zgodnie z dokumentacją przygotowaną na potrzeby przebudowy stadionu. Nowa płyta będzie podgrzewana, z systemem zraszaczy (19 sztuk) oraz wyposażona w odwodnienie. Dodatkowo wykonawca ma dostarczyć po dwie bramki piłkarskie oraz do rugby. Zakres zadania dotyczy też kupna nowoczesnej kosiarki.

Ogłoszony został również przetarg na system Olsztyńskiego Roweru Miejskiego, aby mógł zostać wdrożony z początkiem wakacji. Pojazdy, jakie mają być używane w naszym mieście nie mogą ważyć więcej niż 20 kg. Każdy z nich będzie mieć co najmniej sześciobiegową tylną piastę, koła o średnicy między 26" a 28". Rowery mają być pomalowane „po olsztyńsku”: rama i kierownica - jasny szary; błotniki, korby pedałów oraz osłona łańcucha - ciemny szary; obręcze i kosz - limonka.
R E K L A M A
banner
W skład systemu wejdzie też szereg innych elementów. To strona internetowa, która umożliwi m.in. zarejestrowanie się w systemie. Nie zabraknie także aplikacji mobilnej, dzięki której ma być możliwa lokalizacja rowerów i stacji parkowania, rezerwacja roweru albo wyznaczenia trasy do najbliższego pojazdu.

Podstawowe zamówienie dotyczy setki rowerów, które miałyby być umiejscowione w dziesięciu stacjach. Ich lokalizacje to:
» Oczapowskiego/Dybowskiego (Biblioteka Uniwersytecka);
» Prosta/Stare Miasto (przy bibliotece)
» okolice Placu Konstytucji 3 Maja (przy węźle przesiadkowym)
» Piłsudskiego/Kościuszki
» Kapitańska (okolice pętli Plaża Miejska)
» Wilczyńskiego/Kanta/Boenigka
» Wańkowicza/Orłowicza
» Piłsudskiego (okolice Aquasfery)
» Plac Roosevelta
» Jagiellońska/Limanowskiego/Sybiraków.

Otwarcie ofert w sprawie roweru miejskiego zaplanowano na 23 maja. Chętnych na przebudowę płyty boiska mamy natomiast poznać niemal tydzień później - 29 maja.

Komentarze [1]
~rowerzysta / 2018-05-16 16:26
kupilem sobie ostatnio rowerek (w media expercie, indiane, bo jest na promocji) no i jezdze. fajnie sie jedzi itd. ale do rowerka miejskiego to infrastruktury potrzeba, a tej trochu brakuje, trochu jest, niby cos tam sie dzieje, ale idealnie nie jest. a pomyslcie, jak nagle ktos na tym rowerku, kto nigdy nie jezdzil, nagle wyjedzie na ulice, bo nie bylo akurat infrastruktury? slabo bedzie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl