Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Justyna Grzywaczewska | 2015-03-18 23:00 | Rozmiar tekstu: A A A
Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL

Ostatni bieg tego sezonu już w sobotę

Olsztyn24
 
W sobotę (21.03) nad Jeziorem Długim odbędą się szóste – ostatnie w edycji 2014/2015 zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL. Na kolejny sezon trzeba będzie poczekać do października.

CITY TRAIL to przełajowe zawody na dystansie 5 km, które w Olsztynie odbywają się od 2012 roku. Pomysł jesienno-zimowego cyklu narodził się kilka lat wcześniej – w 2009 roku w Poznaniu. Już w pierwszym biegu w Poznaniu wystartowało ponad 300 osób! Z każdą imprezą frekwencja rosła. Sukces w Wielkopolsce skłonił organizatorów do rozszerzenia cyklu na inne miasta i tak w 2012 roku do Poznania dołączyły Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn i Wrocław. W kolejnym roku lokalizacji było już 10. W tej chwili zawody odbywają się także w Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Warszawie.

– Cykl CITY TRAIL, który wcześniej odbywał się pod inną nazwą, od początku był projektem zaplanowanym na wiele lat. Wzrost frekwencji to proces długofalowy. Nie zakładaliśmy, że w każdym z naszych miast od razu będzie startować tylu biegaczy, co aktualnie w Poznaniu, gdzie regularnie biega około 1000 osób. Wierzymy, że warto być cierpliwym. A każdy bieg i kilkaset uśmiechniętych twarzy na mecie to dla nas powód do satysfakcji i motywacja do dalszej pracy – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców cyklu.
R E K L A M A
banner
Rekord frekwencji w Olsztynie to 438 osób.

Już dziś wiadomo, że zwycięzcami cyklu w Olsztynie są Wojciech Kopeć i Monika Jackiewicz.  

Oficjalne podsumowanie edycji odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 18:30 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (ul. Dybowskiego 11, aula kongresowa). Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Do sobotniego biegu będzie można jeszcze zapisać w dniu zawodów. Opłata startowa wyniesie wówczas 20 zł.

Patronat nad Grand Prix CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Cykl CITY TRAIL Junior odbywa się przy wsparciu Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl